صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۰۹۴
 «انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه طی سخنان خود در هفتمین «نشست راهبردی ابوظبی» اظهاراتی علیه ایران و ترکیه مطرح کرد.
بر اساس گزارش روزنامه اماراتی «الخلیج»، قرقاش مدعی شد: کشورهای موجود در خاورمیانه (غرب آسیا) باید به حاکمیت ملی یکدیگر احترام بگذارند؛ ایران و ترکیه با مداخله خارجی به عنوان ابزاری برای اجرای دستورکارهای توسعه‌طلبانه خود حضور بیشتری در منطقه پیدا کرده‌اند؛ سلاح‌های ایرانی هنوز به سمت یمن روانه می‎شود و (این کشور) از شبه‌نظامیان تروریستی حمایت می‌کند.
وی افزود، ترکیه با بهره‌برداری از خلأ امنیتی در لیبی، نقش گروه‌های مسلح در این کشور را تقویت کرده است.
قرقاش سپس مدعی شد، امارات متعهد به تحقق مسالمت‌آمیز بحران یمن است، به حمایت خود از ائتلاف سعودی ادامه می‌دهد، برای آتش‌بس با هدف مقدمه‌چینی برای راه‌حل سیاسی دائم تلاش و از تلاش‌های ملل برای حل بحران لیبی حمایت می‌کند.
وی در حالی این سخنان را اعلام می‌کند که امارات با ابزار اجرایی خود در یمن یعنی «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب) سعی در تجزیه این کشور و تسلط بر برخی مناطق یمن دارد؛ موضوعی که حتی صدای شریکش در یمن یعنی دولت مستعفی به عنوان متحد ریاض را درآورده است.
قرقاش در ادامه به توافق سازش این کشور با رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت، این یک تصمیم حاکمیتی و ملی بوده و علیه هیچ کشوری نیست.
وی به برخی اتفاقات اخیر در کشورهای اروپایی و فرانسه نیز اشاره کرده و افزود، باید میان استفاده از اسلام به عنوان ابزاری سیاسی و یک دین تفاوت قائل شد، این «افراط‌گریان» نماینده دین اسلام نیستند.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات