صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۰۵۲
روزنامه صهیونیستی جروزالم پُست امروز شنبه در گزارشی از برگزاری تجمعات اعتراض‌آمیز در سرزمین‌های اشغالی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خبر داد.
بر اساس اعلام این رسانه صهیونیستی، برخی از تظاهرات کنندگان مشعل‌های شعله‌وری را در دستان خود داشته و در اعتراض به فساد نتانیاهو تظاهرات کردند.
تظاهرات اعتراض آمیز علیه نتانیاهو با درخواست کناره‌گیری وی به اتهام فساد مالی امروز سی و دومین هفته متوالی را طی می‌کند.
معترضان در این مدت خواستار کناره‌گیری نتانیاهو به دلایل اتهامات فساد و نحوه مدیریت مقابله با همه‌گیری کرونا هستند.
از سوی دیگر، دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی هفته گذشته درخواست وکلای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم برای تعویق جلسه رسیدگی به پرونده‌های فساد او را نپذیرفت. قضات این دادگاه اعلام کردند که دلیل منطقی وجود ندارد که بر اساس آن بتوان درخواست تیم وکلای نخست وزیر در این خصوص را تأیید کرد.
این در حالی است که یدیعوت آحارانوت پیشتر اعلام کرده بود، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی هشتم فوریه سال جاری میلادی (۲۰ بهمن ماه) باید در خصوص پرونده اتهامات فساد مالی خود در دادگاه حاضر شود.
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اتهامات فساد مالی مواجه بوده و روند تحقیقات قضائی درباره وی هم اکنون در جریان است.
نتانیاهو پیشتر برای پانزدهمین بار طی دو سال اخیر به خاطر پرونده‌های فساد دولتی بازجویی شده بود.
این اقدام توسط یگان «لاهاو ۴۴۳» (Lahav ۴۴۳) به عنوان واحد تحقیقات مبارزه با فساد به انجام رسید.
در «پرونده ۴۰۰۰» گروهی از نزدیکان نتانیاهو در مظان اتهام سوءاستفاده از جایگاه خود برای ارتقا تصویر رسانه‌ای وی و همسرش قرار گرفته‌اند.
در همین رابطه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با داشتن پرونده‌های فساد مالی و دریافت رشوه از بازرگانان خارجی و تبانی با برخی جراید به نام «پرونده های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰» نیز متهم است.
این در حالی است که «سارا نتانیاهو» همسر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز چندی پیش به اتهام کلاهبرداری، فساد مالی و سوء استفاده از منابع دولتی در دادگاهی در فلسطین اشغالی حاضر شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات