صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۹  ، 
شناسه خبر : ۳۲۹۸۴۳
مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که متعهد هستیم که بر مبنای «تعهد در برابر تعهد» به توافق هسته‌‌ای با ایران بازگردیم.

 جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به مذاکرات جاری در وین گفت که در گفت‌وگوهایی که به صورت غیرمستقیم با ایران برگزار می‌شود، به پیشرفت‌هایی رسیده‌ایم هر چند هنوز راه درازی در پیش است.

مشاور امنیت ملی آمریکا همچنین گفت که متعهد هستیم که بر مبنای «تعهد در برابر تعهد» به توافق هسته‌‌ای با ایران بازگردیم.

سالیوان در ادامه گفت که در حال حاضر بر نوع تحریم‌هایی که برداشته می‌شوند و همچنین محدودیت‌هایی که ایران آنها را خواهد پذیرفت تمرکز کرده‌ایم و سپس به سمت اجرایی کردن ترتیبات این اقدامات خواهیم رفت.

سخنان مشاور امنیت ملی آمریکا در حالی است که پایگاه اینترنتی نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال چهارشنبه شب در گزارشی به نقل از منابع آگاه مدعی شد که دولت بایدن آمادگی دارد که بخشی از تحریم‌های وضع‌شده علیه بخش‌های مختلف اقتصاد ایران به‌ویژه بخش بانکی و نفتی را لغو کند.

دو منبع آگاه به وال‌استریت ژورنال گفته‌اند که دولت آمریکا برای برداشتن تحریم‌هایی که تحت عنوان «تروریسم» علیه بانک مرکزی، شرکت ملی نفت، شرکت‌های حمل‌ونقل نفت و چندین بخش کلیدی اقتصاد ایران از جمله فولاد و آلومینیوم وضع شده است، آمادگی دارد.

یک مقام ارشد اروپایی نیز در گفتگو با وال‌استریت ژورنال مدعی شده است که واشنگتن اخیراً سیگنال‌هایی دال بر آمادگی برای کاهش تحریم‌های خود علیه بخش‌های دیگری از اقتصاد ایران از جمله نساجی، خودروسازی، کشتیرانی و بیمه صادر کرده است.

اما وال‌استریت ژرونال به نقل از منابع خود گزارش داده است که آمریکا هنوز تصمیمی برای خارج کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست موسوم به گروه‌های تروریستی خارجی (از نظر آمریکا) ندارد و این مسئله همچنان جزو موارد اختلاف دو طرف است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات