صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۶  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۵۹۵

 به نقل از روزنامه الرای الیوم، 250 شخصیت اندیشمند، علمی،  فرهنگی و هنری مغرب  در حمایت از مسجد الاقصی و  ملت فلسطین  با انتشار بیانیه مشترکی تحت عنوان «صدای اهل علم  و فرهنگ مغرب» اعلام کردند: خط  مقاومت هویت  وجودی ماست. این  مقاومت است که  می‌تواند حقیقت از دست رفته را  دوباره  بسازد  و  این در حالی است که استعمار با تاسیس رژیم صهیونیستی جهان را  در گمراهی غرق کرد.

در این بیانیه آمده است: ما نخبگان علمی و فرهنگی مغرب در برابر تجاوزات  وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و مقدسات  در  سرزمین فلسطین  می‌ایستیم  و  اعلام  می‌کنیم،  صهیونیست‌ها به  نام صلح مردم فلسطین را می‌کشند و  آنان  را  از سرزمین خود بیرون می‌کنند.

اندیشمندان  مغربی  در بیانیه خود تاکید کردند: اسرائیل غده سرطانی در منطقه است  و خود را  برای  جنگ  بزرگ (آرماگدون) آماده کرده و  این  جنگ  از طریق  عادی سازی  روابط  با کشورهای عربی  شروع کرده است تا از این طریق  به  سرزمین‌های عربی سیطره  پیدا کند. لذا ما  از مبارزه  و جهاد فلسطینیان به طور نامحدود  حمایت می‌کنیم  و  آمادگی داریم،  به گروه‌هایی محلق شویم که به طور حقیقی از  مسجد الاقصی و  قدس شریف به شیوه های مختلف  حمایت می‌کنند.

به نوشته این روزنامه، همزمان با  درخواست  مغربی‌ها برای اخراج  رئیس دفتر  ارتباطات  رژیم صهیونیستی در  رباط  و  پایان دادن  به عادی سازی مناسبات  مغرب با  تل آویو  « دیوید گافرین» ر ئیس این دفتر پایتخت  مغرب  را  به مقصد تل آویو ترک کرد.

رئیس دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در  مغرب با  انتشار  یادداشتی در صحفه شخصی خود در  فضای مجازی « توئیتر» مدعی شد:  پدرم  در بیمارستان  بستری است لذا مجبور شدم  به اسرائیل باز گردم.

موسسه «محمد عابد جایری» که  یک موسسه غیر دولتی است  شنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای خواست،  دفتر ارتباطات  رژیم صهیونیستی در  رباط تغطیل و رئیس آن  از  مغرب  اخراج  شود.

در بیانیه  این موسسه آمده است:  باید تمام اشکال  مختلف همکاری  با رژیم صهیونیستی  متوقف،  توافقنامه‌هایی که با  این  رژیم امضاء شده  لغو  و به عادی سازی  روابط با تل آویو  پایان  داده شود.

مغرب تحت نظارت آمریکا در آذر ماه گذشته اقدام به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کرد که  این اقدام با مخالفت گسترده مردم،  علمای دینی، احزاب سیاسی این کشور روبرو  شد اما دولت رباط بدون توجه به این مخالفت‌ها،  چند توافقنامه همکاری‌های اقتصادی مالی و سیاسی با تل آویو  امضاء کرده‌ است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات