صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۰۲۰
دفتر سفارت امارات در ساختمان بورس اوراق بهادار تل آویو ـ که میزبان چندین شرکت فناوری اسرائیل است ـ واقع شده است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد، با برافراشته شدن پرچم امارات در کنار پرچم رژیم صهیونیستی، سفارت ابوظبی در تل آویو روز یکشنبه رسما آغاز به کار کرد.

دفتر سفارت امارات در ساختمان بورس اوراق بهادار تل آویو ـ که میزبان چندین شرکت فناوری اسرائیل است ـ واقع شده است.

«محمد الخواجه» سفیر امارات از روز اول مارس ۲۰۲۱ در سرزمین‌های اشغالی مستقر شده است. وی طی درگیری اخیر رژیم صهیونیستی با مقاومت فلسطین به ابوظبی رفته بود و چندین روز در تل آویو که یکی از اهداف مورد حمله فلسطینی‌ها بود حضور نداشت.

همسر و فرزندان وی همچنان در امارات هستند؛ اما قرار است به زودی به فلسطین اشغالی بروند.

براساس این گزارش، الخواجه که پیش از این با چندین وزیر صهیونیست دیدار کرده بود روز یک شنبه نیز با «یوآو گالانت» وزیر آمورزش کابینه تل آویو دیدار و رایزنی کرد.

گالانت پس از این دیدار در توئیتر نوشت: خیلی خوشحالم که با یکی از شرکای اسرائیل دیدار کردم. من از آقای سفیر برای این دیدار مهم متشکرم و امیدوارم طرحهای مشترک برای همکاری های بیشتر میان دو طرف در زمینه آموزشی گسترش یابد.

امارات از جمله کشورهای عربی است که علیرغم مخالفت های افکار عمومی جهان عرب و با زیر پا گذاشتن حقوق فلسطینی ها، اقدام به برقراری روابط رسمی با رژیم صهیونیستی کرد.

مراسم امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی در ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۲۰ و به میزبانی کاخ سفید برگزار و به موجب این توافق، امارات متعهد به برقراری روابط دیپلماتیک، تجاری و اقتصادی با رژیم صهیونیستی شد. پیش از این قرار بود سفارت امارات در تل آویو در ماه ژانویه افتتاح شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات