صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۴۵۲
ئیس شورای اسلامی شهر تهران طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب از عملکرد شورای نگهبان تظلم‌خواهی کرد.

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در نامه سرگشاده‌ای به حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار کرد: شرایط حساس این روز‌های کشور، فرزند کوچک شما را برآن داشت که دغدغه‌هایی را با حضرتعالی در میان بگذارد. ۴۲ سال قبل، جنابعالی به همراه آیات بهشتی، باهنر، موسوی اردبیلی و هاشمی رفسنجانی، نامه‌ای سرشار از عشق و نگرانی به امام خمینی (ره) نوشتید که اگرچه واژه سلام را در برنداشت، اما سرشار از آرزوی سلامتی و بی‌تابی برای امامتان بود و ۱۲ سال پیش نیز آیت الله هاشمی رفسنجانی، نامه‌ای به شما نوشت که آنچنان مملو از عشق، برادری و خیرخواهی بود که روح آن سلام بر شما و انقلاب بود.

وی ادامه داد: امروز از آن جمع یاران، تنها شما مانده‌اید و البته تکیه گاه مردمی هستید که از آینده خویش نگرانند. مستحضرید که آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از عدم تاییدشان در شورای نگهبان فرمودند: «وزیر اطلاعات وقت به شورای نگهبان آمده و توضیحاتی درباره رشد آرای من در نظرسنجی‌ها داده و گفته اگر مرا را تأیید کنند، همه رشته‌های ده ساله پنبه خواهد شد.». سخنگوی شورای نگهبان این اظهارات را ساده انگارانه قلمداد و تکذیب نمود؛ اما اکنون وزیر وقت اطلاعات گفته است: «در شورای نگهبان گفتم: براساس گزارشات از کف خیابان در سال ۹۲ آقای رفسنجانی پیروز انتخابات می‌بود. جمع‌بندی من این بود که با توجه به شرایط نظام مصلحت این بود ایشان رد صلاحیت شوند و دلایل آن را توضیح دادم.»

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: حال این روز‌ها در جریان عدم احراز صلاحیت برخی از کاندیدا‌های این دوره ریاست جمهوری نیز که حضرتعالی فرمودید ظلم و جفا شده و خواستار جبران توسط دستگاه‌های مسئول شدید، متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت. من نیز مانند تعدادی از بزرگواران برای آنکه در فضای انتخابات تاثیر منفی نگذارم، سکوت کردم؛ اما اکنون که این مسائل صراحتا درباره آیت الله هاشمی رفسنجانی مطرح گردیده، از جنابعالی درخواست تظلم خواهی دارم.

هاشمی رفسنجانی یادآور شد: شما بار‌ها فرموده اید «انقلاب را بدون مردم بی معنا می‌دانید»، اما به نظر اراده‌ای که در کشور در حال تقویت نیز هست، نظر مردم را تزئینی فرض کرده و از هر وسیله‌ای برای تحقق اهداف خود بهره می‌برند و به جای احراز صلاحیت، رای تمایل به نامزد‌ها می‌دهند و این رای، جایگزین رای مردم در تشخیص مصلحت و نامزد اصلح شده است و امروز که در سایه اقتدار جنابعالی، توصیه و مطالبه به حق شما در مورد جبران، از سوی دستگاه‌های مسئول شنیده نمی‌شود، فردا چه برسر مردمسالاری دینی خواهد آمد.

وی در این نامه از رهبر معظم انقلاب خواسته است اجازه تغییر مسیر جمهوری اسلامی را نداده و ایران را از پیچ خطرناک نجات دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات