صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸  ، 
شناسه خبر : ۳۳۲۴۸۲

سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در مراسم  ارسال تانکرهای آب به خوزستان‌ اظهار داشت: متأسفانه در سال آبی گذشته 53 درصد کاهش نزولات جوی در سطح کشور به وجود آمد و بسیاری از مناطق دچار کم‌آبی شدند.
وی افزود: این وضعیت در خوزستان به‌ویژه با توجه به شرایط آب‌وهوا بیشتر بروز پیدا کرد و مشکلاتی را برای مردم رقم زد و از همان ابتدا با فعال شدن سپاه و بسیج در سراسر کشور یک برنامه قوی و منسجمی را برای کمک به حل مشکلات آب آشامیدنی در خوزستان آغاز کردند.
رئیس سازمان بسیج ‌با بیان اینکه اقداماتی در راستای مشکل آب خوزستان در حال انجام است، گفت: تکمیل خطوط انتقال آب برای 702 روستای خوزستان، اعزام تانکرهای سیار برای بارگیری از مخازن و توزیع آب در روستاها و جمع‌آوری کمک‌های مردم برای تدارک تانکرهای کوچک برای خانواده‌ها از جمله این اقدامات است.
وی ادامه داد: امروز 300 تانکر توسط سپاه در استان اصفهان جمع‌آوری شد و به استان خوزستان و بخش‌هایی از استان اصفهان ارسال شد.
سردار سلیمانی تصریح کرد: این تانکرها برای استفاده خانواده‌هاست که به‌وسیله تانکرهای سیار آب‌گیری می‌شوند و مورد استفاده شرب و بهداشتی مردم قرار می‌گیرند.
رئیس سازمان بسیج ‌با اشاره به زمان‌بندی تکمیل خطوط انتقال آب 702 روستای خوزستان، اظهار داشت: تا پایان سال این پروژه تکمیل خواهد شد ولی برخی از آنها طی روزهای آتی به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی افزود: پروژه غدیر توسط سپاه در خوزستان در حال انجام است و بخش‌هایی از پروژه غدیر به روستاها به‌ویژه مناطق جنوبی و غربی استان خوزستان که مشکلات بیشتری دارند، منشعب خواهند شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات