صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۸  ، 
شناسه خبر : ۳۳۳۹۲۰

کسانی که اخبار چند سال اخیر آمریکا و چین را دنبال می کنند می دانند که چین دغدغه بزرگ آمریکاست بلکه برخی تحلیلگران معقتدند همه اقدامات اخیر امریکا در راستای به کارگیری امکانات خود برای مقابله با چین است.
برخی پایگاه های خبری به اصطلاح خود گزارش درز یافته محرمانه آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا توسط آدم شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس امریکا را منتشر کرده و اعلام کردند این گزارش هشدارهای مستقیمی به همکاری چین و امارات است و این گزارش محرمانه به این رابطه پرداخته خواهان بررسی دقیق آن است.
این گزارش هم چنین آشکارا امارات را به داشتن نقش پنهانی متهم کرد و خواهان تمرکز امریکا بر تهدید کردن طرف هایی شد که خود را هم پیمان توصیف کرده اند و خواهان تجدید نظر در روابط آنها با ابوظبی شد.
این گزارش هم چنین خواهان بررسی جزئیات ریز به اصطلاح ایادی امارات و مانور فرماندهان آن شد و خواهان ارائه گزارشی به کنگره درباره جزئیات همکاری پکن و ابوظبی درباره مسائل دفاعی و امنیت و تکنولوژی و دیگر مسائل حساس شد و کمیته اطلاعات کنگره نیز دقت نظر در فعالیت های ابوظبی مساله ی راهبردی و مربوط به امنیت ملی آمریکاست.
گفتنی است رسانه های چینی 5 ژانویه روابط امارات و چین را مرحله ای طلایی دانستند اما ناظران این مساله معتقدند امارات هر اندازه روابط خود را با چین محکم کند نمی تواند در برابر آمریکا ابراز وجود کند.
گفتنی است آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا سال گذشته گفت چین از زمان جنگ جهانی دوم بزرگترین تهدید است و با سرقت اسرار امریکا در صدد تقویت جایگاه خود است و سپس شروع به گرفتن جای شرکت های امریکایی در بازارها کرده است. دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین امریکا نیز موضع گیری شدیدی در برابرچین کرد و مالیات های گمرکی برای کالاهای چینی تعیین و پکن را به سرقت حقوق مالکیت معنوی متهم کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات