صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶  ، 
شناسه خبر : ۳۳۴۶۹۱

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت رئیس سازمان انرژی اتمی در نشست خبری با مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه ایران در برنامه هسته‌ای خود مصمم است، گفت: گروسی چندین بار گفت که هیچ انحرافی در برنامه های هسته ایران مشاهده نشده است.
«محمد اسلامی» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی که سه‌شنبه برای دومین بار بعد از حدود ۲ ماه و نیم باز هم میزبان رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در محل این سازمان بود.
وی پس از دیدار و گفت‌وگو با گروسی در جمع خبرنگاران به تشریح رایزنی‌های انجام شده پرداخت.
«محمد اسلامی» رئیس‌ سازمان انرژی اتمی، در ابتدای این نشست خبری گفت که امروز گفتگوهاییی دریاره مسایل موجود و توسعه همکاریها در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود: نکته حائز اهمیتی که برای ما و آژانس مطرح است این است که مسائل فیمابین ایران و آژانس مسائل فنی است و مسائل سیاسی و نفوذهای توطئه آمیزی که دشمنان ایران در مسیر پیشبرد برنامه هسته ای ایران اعمال می کنند را آژانس مدنظر ندارد و از آن تاثیر نخواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: آقای گروسی امروز چندین بار گفت که هیچ انحرافی در برنامه های هسته ای ایران مشاهده نکرده‌اند و ایران طبق معاهدات و ضوابط، فعالیتهای هسته ایش در حال انجام است.
وی با بیان اینکه درباره مواردی که توسط دشمنان در خصوص برنامه هسته ای ایران منتشر شده و در اختیار آژانس قرار گرفته است، سوالاتی را مطرح کرده بودند که به آنها پاسخ داده شده است، تاکید کرد: بخش هایی از آنها باقی مانده که کلا مربوط به مسائل بسته شده گذشته است، که در برجام به آنها پرداخته و بسته شده است. امروز تفاهم کردیم این موارد را خاتمه بدهیم و با رویه ای که اتخاذ خواهیم کرد که مذاکرات آن هنوز ادامه دارد، آنها تداوم پیدا نکند.
اسلامی تصریح کرد: ایران در برنامه هسته ای خودش مصمم است و تاثیرات برنامه هسته ای ایران که در زندگی مردم می توانیم همه ابعاد فناوری هسته ای را در بخش های گوناگون مورد بهره برداری قرار دهیم در دستورکار ماست که آژانس به ایران در این راستا کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: همچنین ابلاغی که حداقل ۱۰ هزار مگاوات برق هسته ای را باید در ایران ایجاد کنیم به ویژه با نیروگاه های کوچک که ظرفیت آن حداکثر ۳۰۰ مگاوات است هم آژانس کشورهای دارای این صنعت را تشویق خواهد کرد که با استفاده از ظرفیت صنعتی صنایع ایران بتوانند در راستای توسعه و گسترش ظرفیت برق هسته ای کشور ما را کمک کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات