صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹  ، 
شناسه خبر : ۳۳۵۵۶۹
اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق از حمله نیروی هوایی این کشور به مواضع تروریست‌های داعشی در شمال بغداد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت، به نقل از السومریه نیوز، جنگنده‌های عراقی شامگاه چهارشنبه مواضع تروریست‌ها در شمال بغداد را در هم کوبیدند.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد که در این حمله هوایی یکی از اهداف مهم تروریست‌های داعشی هدف قرار گرفته است.

شبکه خبری المیادین نیز از شنیده شدن صدای چند انفجار بعد از حمله جنگنده های عراقی به مواضع تروریست‌ها خبر داد.

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق روز دوشنبه نیز از ضربات مهلکی خبر داد که نیروی هوایی این کشور به مواضع داعش وارد کرده است. این حملات با طراحی و نظارت فرماندهی عملیات مشترک و طبق اطلاعات دقیق سازمان امنیت ملی عراق انجام شد.

نیروهای امنیتی عراق همواره برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می‌دهند.

عراق در دسامبر سال 2017، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین‌های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.

عناصر باقی مانده‌ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار فعالیت دارند.

حمله به کاروان آمریکایی در جنوب بغداد

رسانه‌های عراقی اعلام کردند که یک یک کاروان پشتیبانی لجستیک ائتلاف آمریکایی در بابل واقع در جنوب بغداد هدف قرار گرفت.

دو سال پیش در سیزدهم دی ماه، دولت تروریست آمریکا، سپهبد سردار سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به همراه «ابومهدی المهندس»، جانشین فالح الفیاض رئیس حشد شعبی را در فرودگاه بغداد به شهادت رساند. پارلمان عراق دو روز بعد از این اقدام تروریستی، به طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق رأی مثبت داد.

به دنبال این مصوبه پارلمان، دولت عراق تحت فشار شهروندان و احزاب سیاسی این کشور وارد سلسله گفت‌وگوهایی تحت عنوان گفت‌وگوهای راهبردی با آمریکا شد و بعد از چهار دور گفت‌وگو، دو کشور به توافق رسیدند که تا پایان سال میلادی جاری به حضور نیروهای رزمی آمریکایی در عراق پایان دهند.

مقاومت عراق اعلام کرده است که ادامه حضور آمریکایی‌ها در این کشور تحت هر عنوانی را به منزله اشغالگری می‌داند و با آن مقابله خواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات