بین الملل >>  آمریکاواروپا >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۲  ، 
شناسه خبر : ۳۴۵۰۲۲

«میخائیل اولیانوف» نماینده فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین بامداد یکشنبه بار دیگر صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه جمهوری اسلامی ایران را «اشتباهی غیرمسئولانه» توصیف کرد.

اولیانوف: جبران قطعنامه نادرست شورای حکام علیه ایران ساده نیست

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «برداشتن دوربین‌های [نظارتی آژانس] از تأسیسات هسته‌ای ایران، نتیجه مهم قطعنامه تروئیکای اروپایی با حمایت آمریکا در شورای حکام آژانس اتمی علیه ایران بود».

وی با اشاره به نتایج سفر روز شنبه «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس اتمی به ایران و دیدار با مقامات تهران، توضیح داد: «خنثی‌سازی این اشتباه راهبردی غیرمسئولانه، کار ساده‌ای نیست».

شامگاه شنبه بود که گروسی پس از بازگشت از تهران در جمع خبرنگاران گفت معتقدم که پیشرفت قابل توجهی در گفت‌وگو با ایران حاصل شد و امیدواریم که به زودی نتایج آن را ببینیم.

وی ظهر جمعه ۱۲ اسفند ماه در رأس هیأتی وارد تهران شد و مورد استقبال بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی قرار گرفت. وی دیروز و امروز دو دور گفت‌وگو با محمد اسلامی داشت و پس از آن در نشست خبری مشترک حضور یافت و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

گروسی پس از آن با امیرعبداللهیان و بعد از آن هم با رئیس جمهور دیدار کرد. وزیر امور خارجه در دیدار گروسی اراده جدی ایران برای حل فنی موضوعات پادمانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن را مورد اشاره قرار داد و مدیرکل آژانس هم بر آمادگی این سازمان برای حل مباحث از مسیر فنی تأکید کرد.

در پایان سفر ۲ روزه رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تهران و دیدار و مذاکره با مقامات عالی‌رتبه کشورمان، سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بیانیه مشترک همکار‌ی‌ها صادر کردند.

 

منبع: فارس

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات