صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴  ، 
شناسه خبر : ۳۴۷۴۲۸

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب؛ نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی به‌همراه سید عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان با استقبال محمد بیجاوی و معاون وزیر حج و عمره عربستان و رئیس ستادهای مدینه منوره و مکه مکرمه وارد شهر پیامبر گرامی اسلام(ص) شد.

وعده معاون وزیر حج عربستان برای محقق کردن خواسته‌های زائران ایران

بیجاوی در بدو ورود هیئت ایرانی به فرودگاه مدینه، حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و هیئت همراه را در کشور عربستان و شهر پیامبر اکرم(ص) خوش‌آمد گفت و اظهار کرد: حضور زائران ایرانی در عربستان در فضایی آرام ادامه دارد و ما به همه حجاج کشورهای اسلامی و به‌ویژه حجاج ایرانی خدمات مطلوب ارائه خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با برشمردن برخی خواسته‌هایی که زائران ایرانی از کشور میزبان انتظار دارند، افزود: یکی از شعارهای کشور میزبان خدمة الحجاج شرف لنا است و این شعار زمانی تحقق خواهد یافت که به خواسته‌های زائران توجه و برای تحقق آن تلاش شود.

حجت الاسلام والمسلمین نواب گفت: انتظار داریم که خواسته‌های زائران به مقامات سعودی منتقل و به اجرایی کردن آنها توجه شود.

نماینده امیر مدینه و معاون وزیر حج و عمره عربستان نیز قول داد که مطالب مطرح‌شده را در نهادهای ذی‌ربط برای تصمیم‌گیری مطرح کند.

وی اظهار کرد: ما تلاش می‌کنیم به زائران ایرانی و دیگر کشورها خدمات ارزنده‌ای ارائه کنیم و ان‌شاءالله بعد از حج شاهد عمره‌گزاران ایرانی در عربستان باشیم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز تأکید کرد که درخواست‌های مطرح‌شده مطالبه همه زائران ایرانی است و کشور میزبان هرچقدر به این درخواست‌ها بیشتر توجه کند در افزایش رضایتمندی زائران اثر دارد.

عباس حسینی؛ رئیس سازمان حج و زیارت هم ضمن تقدیر از اعزام نماینده امیر مدینه و معاون وزیر حج و عمره عربستان برای استقبال از هیئت ایرانی، گفت: ما و شما در سه دهه گذشته در خدمت زائران بودیم و هر زمان مشکلی برای زائران بوده با تلاش دو طرف حل شده است و امیدواریم درخواست‌های مطرح‌شده نیز با تدبیر و درایت شما حل شود.

معاون وزیر حج و عمره عربستان نیز در این دیدار گفت: استقبال از هیئت ایرانی مایه خوشوقتی ماست و ان‌شاءالله به اولین زائر تا آخرین زائر خدمات قابل‌قبولی را تقدیم خواهیم کرد.

 

منبع:‌تسنيم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات