صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴  ، 
شناسه خبر : ۳۱۵۲۵۳

مصطفی تاجزاده، از محکومان فتنه ۸۸ طی مصاحبه‌ای با روزنامه اعتماد گفته که «به نظرم باید به سمتی حرکت کنیم هر کس خود سبک زندگی خود را تعیین کند، اما هزینه عدم رعایت حجاب را بالا نبریم. به همین علت پیشنهاد کردم، وقتی یک اعتراض مدنی انجام می‌دهیم آن را در چارچوب قانون انجام دهیم تا دادگاه‌ها اجازه و امکان پیدا نکنند که یک دختر جوان را به ۱۰ سال زندان محکوم کنند و او مجبور به مهاجرت به خارج از کشور شود یا ۱۰ سال از عمر عزیزش را آن هم در بهترین دوران زندگی در گوشه زندان سپری کند. می‌تواند اعتراض خود را با شیوه دیگری انجام دهد». او در ادامه آورده «چرا از تعداد و شدت و حدت اولیه این اعتراضات کاسته شد؟ به آن دلیل که فرد معترض می‌داند اگر الان حجابش را بردارد و برود روی یک سکو یا بلندی، احتمال دارد یک حکم زندان ۱۰ ساله بگیرد. چند نفر حاضرند، این هزینه را بپردازند؟! اصلا چه لزومی دارد، چنین هزینه سنگینی پرداخت شود و یک دختر جوان چند سال به زندان بیفتد». 
تاجزاده مشخصا در مورد دختران موسوم به دختران خیابان انقلاب صحبت می‌کند. کسانی که در اعتراض به قانون حجاب در ایران شال‌های سرشان را روی چوب زدند و روی بلندی ایستادند و عکس گرفتند و اسمش شد مبارزه با حکومت! همان زمان سخنانی درباره سازمان‌دهی بودن این حرکات بیان شد که شاید خیلی‌ها جدی نگرفتند. اما نشانه‌های آن بعدا آشکار شد. از جمله این افراد، شاپرک شجری‌زاده بود که پس از آزادی با وثیقه، همراه پسرش از ایران گریخت. او با اروین کاتلر، نماینده سابق مجلس کانادا مرتبط است. نماینده‌ای که رابطه بسیار خوبی با سازمان مجاهدین خلق (منافقین) دارد و طبق گزارش خبرگزاری‌ها در سال ۲۰۱۲ برای حذف مجاهدین از لیست سازمان‌های تروریستی تلاش بسیار کرد. او با شرکت در کنفرانسی در کانادا خواستار تحریم ایران شد؛ موضعی که با مخالفت شدید در فضای مجازی روبه‌رو شد. کنفرانسی که گروهی با نام اختصاری UANI یا همان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» برگزار کردند و در آن، ابتدا ایروین کاتلر، که از مشاوران این سازمان هم است، سخنرانی کرد. در واقع مخالفت با حجاب برای امثال شاپرک شجری‌زاده پر هزینه هم نیست؛ بلکه آن‌ها در چارچوب آنچه خود قبول دارند، اتفاقاً امتیازات زیادی هم به دست می‌آورند. وطن‌فروشی و به ازای آن پناهندگی به کشور دلخواه نامش هزینه دادن نیست. مصطفی تاج‌زاده این خط را نمی‌بیند و می‌خواهد القا کند همه دعوا بر سر حجاب است. دعوای حجاب چه ربطی به درخواست تحریم ایران دارد؟ چرا او باید از سوی حامیان منافقین مورد حمایت قرار بگیرد؟ 
یکی دیگر از این دختران هم به اینکه برخی لیدر‌های حامی فتنه ۸۸ به او بابت کاری که کرده است، پول پرداخت کرده‌اند، به شدت اعتراض کرد. اما تاجزاده از دادن پول به دخترانی که با ساختارشکنی به کشف حجاب می‌پردازند حمایت کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات