صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰  ، 
شناسه خبر : ۳۲۱۳۸۸
گروهی از مقلدان آیت‌الله نوری همدانی پیرامون شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا و حکم سفر در این زمان در استفتائاتی داشتند که در ادامه جواب این استفتاء می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته
باتوجه به شیوع بیماری کرونا پزشکان و مسؤولان بهداشتی و متخصصین موضوع سلامت توصیه می‌کنند که از تجمع در مراکز عمومی خودداری شود و از مسافرت‌های غیرضروری پرهیز گردد و به جهت واگیرداربودن این ویروس در ایام نوروز دید و بازدید صورت نگیرد. 
بر این اساس چند سؤال مطرح می‌گردد:
۱- با توجه به نظرات متخصصین حکم مسافرت غیرضروری که احتمال آن دارد، در این سفر هم جان خودمان به خطر افتد و هم دیگران چیست؟
۲- با توجه به اهمیت صله رحم آیا می‌توان برای رعایت نظر پزشکان به طور تلفنی یا پیامکی احوالپرسی نمود یا باید حتماً حضوری باشد تا ثواب آن را ببرد؟
با آرزوی سلامتی و سعادت 
جمعی از مقلدین
 
جواب استفتاء
بسم الله الرحمن الرحیم
۱- قبلاً هم گفته‌ایم، همان طور که توسل به وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) وائمه معصومین (ع) و خواندن دعا و تلاوت قرآن مؤثر است و باید انجام شود. عمل به توصیه پزشکان و متخصصین لازم و ضروری است و مسافرتی که این بیماری را منتقل کند و موجب آسیب به خود و دیگران باشد، جایز نیست و توصیه می‌شود مردم عزیز از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.
٢- در فرض مذکور لازم نیست احوالپرسی حضوری باشد، می‌تواند به وسیله تلفن یا شکل‌های دیگر از احوال هم مطلع شوند و اظهار محبت خود را داشته باشند و همین طور برای کمک مادی می‌توانند از طریق‌های غیرحضوری اقدام نمایند.
حسین نوری همدانی

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات