صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۰۲۵
به نقل از رویترز، شرکت اکسیدنتال پترولیوم که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی آمریکایی به شمار می رود شب گذشته گزارش داد که در سه ماهه نخست سال جاری ۸.۳۵ میلیارد دلار ضرر کرده است.
این شرکت اعلام کرده دلیل این ضرر سنگین کاهش شدید تقاضا برای حامل‌های انرژی از یک سو و متعاقبا سقوط قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی از سوی دیگر، بوده است.
در حالی شرکت‌های بزرگ نفتی آمریکایی ضررهای سنگینی را طی ماه‌های گذشته تجربه کرده‌اند که در تلاش هستند تا بخشی از بدهی‌های خود به بانک‌ها را تسویه کنند.

اکسیدنتال یکی از شرکت‌هایی است که وام‌های سنگینی دریافت کرده و به طور مثال تنها طی سال گذشته برای خرید شرکت نفتی آنادارکو ۳۸ میلیارد دلار وام گرفته است.
این شرکت همانند شرکت‌های نفتی بزرگ دیگر نظیر بریتیش پترولیوم، شورون و توتال اعلام کرده که ارزش دارایی‌هایش ۶.۶ میلیارد دلار کاهش داشته است.
اکسیدنتال در بیانیه‌ای اعلام کرد که تولید نفت و گاز این شرکت در سه ماهه جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش خواهد داشت و در سه ماهه چهارم نیز ۵ درصد دیگر پایین می‌آید و به ۱.۱۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
این شرکت همچنین اعلام کرد که در میدان نفتی شیل پرمیان آمریکا که با خرید سال گذشته آنادارکو بزرگترین شرکت فعال در این میدان به شمار می‌رود، شاهد کاهش ۳۷ درصدی تولید نفت طی سال جاری خواهد بود.
این بیانیه باعث شد تا سهام شرکت اکسیدنتال ۶ درصد سقوط کند. از ابتدای سال جاری سهام اکسیدنتال ۶۱ درصد از ارزش خود را از دست داده است. سقوط قیمت نفت باعث شده تا قیمت نفت فروش اکسیدنتال با ۶۱ درصد کاهش به ۲۳.۱۷ دلار در هر بشکه در سه ماهه دوم سال جاری برسد.
این شرکت تعدادی از نیروهای خود را اخراج کرده و تقسیم سود خود را هم کاهش داده است. اکسیدنتال همچنین برای تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود قسمتی از دارایی‌هایش را فروخته و برنامه‌هایی را در راستای پایین آوردن هزینه‌هایش اجرایی کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات