صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۳۴۷
 «مایک ترنر»، نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای به وزیر دفاع انگلیس از این کشور خواسته به واشنگتن برای جلوگیری از انقضای تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران کمک کند.
ترنر در این نامه با اشاره به شکست آمریکا در رأی‌گیری شورای امنیت برای تمدید این تحریم‌ها علیه ایران خواستار همراهی لندن با واشنگتن برای جلوگیری از فروش سلاح به ایران شده است.
در این نامه آمده است: «با توجه به ناکامی شورای امنیت در تمدید این تحریم‌ها از پادشاهی متحده می‌خواهم در تلاش برای جلوگیری از فروش سلاح به ایران با ما همراه شود.»
در حالی که آمریکا با خروج از برجام در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ این توافق هسته‌ای را نقض کرده، مارک ترنر مدعی شده تهران مفاد برجام را نقض کرده است.
او می‌نویسد: «ایران به نقض مفاد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ادامه می‌دهد. تمدید تحریم‌های تسلیحاتی گامی به سوی بازاعمال تحریم‌هایی است که برای جلوگیری از بی‌ثبات‌سازی خاورمیانه توسط ایران و متوقف کردن بلندپروازی‌های هسته‌ای این کشور مستقر شده است. بدون هیچ تردیدی، این گامی ضروری است که منافع دوجانبه پادشاهی متحده، ایالات متحده آمریکا و متحدان ما را به پیش می‌برد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات