صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۹۳۱
به نقل از شبکه الجزیره، حمد بن عیسی آل خلیفه روز دوشنبه از توافق ننگین سازش با رژیم صهیونیستی و زیر پا گذاشتن حقوق مشروع و بر حق ملت فلسطین دفاع کرد و مدعی شد این توافق یک دستاورد تاریخی است که به پیشبرد روند صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه کمک می کند.
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی بحرین، اظهارات حمد بن عیسی در جریان نشست کابینه این کشور برگزار شد که ریاست آن را برعهده داشت. شیخ حمد در این جلسه مدعی شد امضای اعلان تایید صلح(توافق ننگین عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی) یک دستاورد مهم تاریخی در راه تحقق صلح فراگیر در منطقه خاورمیانه و برآورده شدن خواسته های ملتها از پیروان ادیان مختلف مبنی بر امنیت، ثبات و رفاه و توسعه به شمار می رود.
دیکتاتور بحرین که اقدام ننگینش در توافق سازش با رژیم صهیونیستی موجی از خشم و نفرت و محکومیت در میان ملتهای اسلامی و کشورهای عربی به ویژه در میان اکثریت مردم بحرین با وجود خفقان و سرکوبگری حاکم بر آنها به وجود آورده است، ادعا کرد که توافق صلح که اخیرا در واشنگتن امضا شد، ناشی از دیدگاه بحرین درباره صلح فراگیر و قلمداد کردن آن به عنوان یک گزینه راهبردی برای پیشبرد روند صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه بوده است.
وی مدعی شد از جمله اهدافی که ما برای تحقق آن از طریق این توافق تلاش کردیم، این بود که جهان این نکته را بداند که پیام و گزینه استراتژیک ما، صلح است و یکی از ویژگی های هویت اصیل بحرین، همزیستی و تسامح است.
پادشاه بحرین با وجود این خیانت بزرگ به ملت فلسطین مدعی شد که موضع کشورش در قبال مسئله فلسطین ثابت و دائمی است .
وی اعلام کرد به تحقق راه حل دو دولت که دربرگیرنده تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی باشد بر اساس طرح صلح عربی پایبند است.
سه شنبه 25 شهریور رژیمهای بحرین و امارات توافق خفت بار سازش را با رژیم صهیونیستی در کاخ سفید با نظارت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امضا کردند و حالت خشم و نفرت از این اقدام در محافل مردمی عربی را نادیده گرفتند.
گروههای سیاسی و سازمانهای مختلف عربی مخالفت قاطع خود را با توافق سازش رژیمهای امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی مورد تاکید قرار دادند و گروههای فلسطینی هم این اقدام را خنجری در پشت مسئله فلسطین توصیف کردند.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات