صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۹۷۱
 «عمار بلحیمر» سخنگوی رسمی دولت الجزایر و وزیر ارتباطات این کشور تأکید کرد که این کشور از مسئله فلسطین حمایت می‌کند.
بلحیمر در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفت: «مسئله فلسطین، یک مسئله مقدس است. الجزایر آن را مهمترین مسئله می‌داند. این مسئله، یک مسئله عادلانه بوده و موضع ما روشن، صریح و ثابت است».
وی با بیان اینکه «ما از عادی‌سازی استقبال و حمایت نمی‌کنیم»، تصریح کرد، مسئله فلسطین در سیاست خارجی الجزایر، یک مسئله مهم بوده و در قلب ملت ملت الجزایر باقی خواهد ماند.
این وزیر الجزایری درباره موضع این کشور در قبال سوریه توضیح داد: «در نشستهای کشورهای عربی، موضع ما همیشه در قبال سوریه روشن و صریح بود».
بلحیمر با اشاره به اینکه موضع الجزایر همیشه در همبستگی با ملتهای عربی است، خاطر نشان کرد، . الجزایر در یک برهه زمانی، نظر خود را در مخالفت با تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب ابراز کرد.
در همین ارتباط، «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور الجزایر از آرمان فلسطین حمایت و تأکید کرد که حق ملت فلسطین در تشکیل کشوری به پایتختی قدس، غیر قابل چانه‌زنی است.
رئیس جمهور الجزایر  با بیان اینکه «مسئله فلسطین برای الجزایر و ملتش، یک مسئله مقدس و مهم‌ترین مسئله باقی خواهد ماند»، خاطر نشان کرد: «بار دیگر حمایت ثابت خود را از ملت، آرمان عادلانه و حق غیر قابل تصرف فلسطین در تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت، اعلام می‌کنیم».
امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر جاری توافق عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی را امضا کردند؛ اقدامی که خشم گروههای فلسطین و ملل مسلمان را به همراه داشت و از آن تحت عنوان خیانت به مسئله فلسطین یاد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات