صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۹۸۳
 یک منبع امنیتی در کردستان عراق به وبگاه «الاخباریه» گفت که جنگده های ترکیه چندین منطقه را در شمال عراق بمباران کردند.
این منبع که به نام او اشاره نشده است، افزود: هواپیماهای ترکیه ناحیه «برواری بالا» در منطقه «کانی ماسی» را بمباران کردند.  
وبگاه کردی «شفق نیوز» نیز خبر داد که توپخانه ترکیه همچنین مناطق اطراف کوه «خامتیر» در شهرستان «زاخو» را گلوله باران کرد.
بر اساس اعلام منابع امنیتی اقلیم کردستان عراق، در اثر گلوله باران ارتش ترکیه، زمین های کشاورزی و جنگلی کوه خامتیر در آتش سوخت.  
ترکیه از اواخر خرداد گذشته برای سرکوبی عناصر «پ. ک.ک» (حزب کارگران کردستان ترکیه) از زمین و هوا در عملیات «پنجه» وارد خاک اقلیم کردستان عراق شده است.  
۲۱ مرداد در حمله پهپادی ترکیه به یک خودرو حامل مرزبانان عراقی در منطقه «سیدکان» در شمال استان اربیل اقلیم کردستان عراق، چهار نظامی از جمله دو فرمانده ارشد این کشور کشته شدند.
دولت عراق و برخی از کشورهای عربی و فرانسه در این مدت حملات ترکیه به شمال عراق را محکوم کردند و خواستار توقف عملیات آنکارا شده اند، اما با وجود این واکنش‌ها، حملات ترکیه به خاک این کشور از زمین و هوا همچنان ادامه دارد.
ارتش ترکیه اعلام کرد که هدف از عملیات پنجه در شمال عراق پاکسازی این مناطق از حضور عناصر حزب کارگران کردستان است.
ترکیه و پ. ک.ک از دهه ۸۰ قرن میلادی گذشته با هم می‌جنگند و بر اساس برخی گزارش‌ها، درگیری‌های دو طرف تاکنون بیش از ۴۰ هزار کشته داشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات