صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۷۵۳
به نقل از روابط عمومی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام)؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و یادواره شهدای مدافع حرم دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام) در جمع دانشجویان این دانشگاه در سخنانی پاسداری را یک نعمت خاص و ویژه عنوان کرد و گفت: فلسفه و کارکرد پاسداری جهاد در راه خداست، که به‌فرموده امام(ره) خداوند این درب را برای خاصان خود باز می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه انقلاب زنده و در حال پیشروی است، گفت: انقلاب ممکن است با فراز و نشیب‌ها همراه باشد و فتنه‌های گوناگون او را در بر گیرد اما توقف ندارد.

وی افزود: دشمن در چهل سال انقلاب هرچه در توان داشت برای نابودی انقلاب به‌کار بست و انقلاب را با انواع فتنه‌ها مواجه کرد، اما انقلاب نه‌تنها زنده ماند بلکه با حرکت پیش‌رونده الهی، دشمنان خود را عقب راند.

نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه سخنانش به بیان اصولی از انقلاب و پاسداری پرداخت و در تشریح اولین اصل از این اصول عنوان کرد: انقلاب زنده و پویاست و به‌فرموده امام راحل(ره)، انقلاب چون زنده و در حال حرکت است دشمن دارد. انقلاب زنده و پویای ما چون از خود اثر دارد شیاطین تحمل پیشروی آن را ندارند، پس نبرد بین حق و باطل پایان نمی‌یابد.

نماینده ولی فقیه در سپاه ابراز کرد: این جنگ تمام‌نشدنی است و ادامه دارد تا انسان‌ها محک بخورند و  افراد گرانبها پیدا شوند و مشخص شود چه‌کسانی رستگار هستند یا نیستند. در پرتو این مبارزه و جهاد است که ارزش انسان‌ها هویدا می‌شود.

حجت الاسلام حاجی‌صادقی به بیان دومین اصل پرداخت و گفت: چون انقلاب دشمن دارد حافظ و پاسدار می‌خواهد، یکی از فلسفه‌های وجودی سپاه این است که نگذارد انقلاب بمیرد یا بماند و درجا بزند تا دشمنان دستشان به انقلاب برسد.

وی ادامه داد: فرهنگ پاسداری ریشه در فرهنگ علوی، فاطمی و حسینی علیهم السّلام دارد. فریاد پاسداران این است که "اگر می‌توانید از ما بگذرید و سر ما را ببرید اما اجازه نمی‌دهیم دستتان به انقلاب برسد."

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این‌که با گذشت روزگاران پاسداری از انقلاب حساس‌تر، مهم‌تر و دشوارتر شده است، گفت: در هر زمان باید در برابر حمله و تهاجم دشمن سنگر زد و با اقداماتش مقابله کرد. در همه صحنه‌ها، مسئولیت‌ها و نبردهای سخت و نرم باید بایستیم و نگذاریم سر سوزنی به این انقلاب خدشه وارد شود.

وی عنوان کرد: تا سپاه هست، انقلاب هست و پاسداران اجازه دست‌درازی به انقلاب را نمی‌دهند، فتنه‌ها را به فرصت و حمله‌ها را به دفع محکم و پرهزینه تبدیل می‌کنند.

حجت الاسلام حاجی‌صادقی قوی شدن را از مؤلفه‌های پاسداری خواند و بیان کرد: پاسداری دو نوع قدرت می‌خواهد؛ یک قدرت بیرونی که فراگیری علوم و فنون نظامی است و دومین رکن قدرت، قدرت درونی است که با علم و مبانی اعتقادی، معنویت، دین ، ولایت و قرآن به‌دست می‌آید.

وی اضافه کرد: پاسداری یعنی سربازی و تبعیت از ولایت، ولایت نیز همان زمینی شدن فرمانروایی خدا و تجلی توحید است.

در پایان مراسم از خانواده معظم شهیدان ستار اورنگ، حسن اکبری، ابراهیم عشریه، مهدی طهماسبی، عباس دانشگر و حسین جوینده از شهدای دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (علیه السلام) توسط حجت الاسلام حاجی‌صادقی و سردار غلامی فرمانده دانشگاه تقدیر شد.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات