صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۹۶۸
یک روزنامه چاپ سرزمین اشغالی با اذعان به توان بالای موشکی و راکتی حزب الله لبنان، نوشت که این گروه مقاومت توانایی شلیک روزانه چهار هزار راکت و موشک در روز را دارد.
روزنامه صهیونیستی: توان موشکی حزب‌الله از 95 درصد کشورها بیشتر است

روزنامه جروزالم پست چاپ سرزمین اشغالی در گزارشی حزب‌الله لبنان را یک تهدید بزرگ برای رژیم صهیونیستی دانست و به توان بالای موشکی این گروه مقاومت اذعان کرد.


این روزنامه در گزارش خود به قلم «ایلی بار-اون» سرهنگ بازنشسته ارتش صهیونیستی، نوشت که حزب‌الله در هر جنگ پیش رو با رژیم اسرائیل، توانایی شلیک ۴۰۰۰ موشک و راکت دارد. در حالیکه در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ کمتر از ۴۰۰۰ پرتابه شلیک کرد و قدرت آتش بار زمین به زمین حزب الله از ۹۵ درصد ارتش‌های دنیا بیشتر است.

طبق این گزارش، کارشناسان نظامی اسرائیلی می‌گویند که حزب‌الله در حال حاضر ده‌ها موشک با دقت اصابت بالا در اختیار دارد که به این گروه مقاومت این امکان را می‌دهد تا حملات دقیقی علیه مواضع ارتش اسرائیل یا نقاط استراتژیک انجام دهد.

«ایلی بار-اون» افزود: «حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان، بار‌ها تهدید کرده است که از موشک‌های دوربرد برای هدف قرار دادن نیروگاه اتمی اسرائیل دیمونا استفاده خواهد کرد و و از میان بردن این تهدید بالاترین اولویت اسرائیل است. ایران و حزب‌الله تلاش بسیاری برای ایجاد انبار موشک‌های نقطه‌زن انجام داده‌اند.»

این سرهنگ بازنشسته صهیونیستی همچنین نوشت که در جنگ سال ۲۰۰۶ که زرادخانه موشکی حزب الله به شدت ضعیف‌تر بود، موشک‌های حزب الله موجب آوارگی ۳۰۰ هزار ساکن سرمزین اشغالی و کشته شدن ۴۳ تن و ۱۲ نیروی نظامی شد و هزاران نفر زخمی شده و خسارات شدیدی به اماکن مختلف وارد آمد. اما اکنون طبق برخی تخمین‌ها، حزب الله بیش از ۱۷۰ هزار موشک و راکت در اختیار دارد که برخی از آن‌ها تا ۳۰۰ کیلومتر برد دارند و علاوه بر این صد‌ها پهپاد تهاجمی نیز در اختیار حزب الله است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات