صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸  ، 
شناسه خبر : ۳۲۷۳۴۸
سفیر عراق:
«نصیر عبدالمحسن عبدالله»، سفیر عراق در تهران گفت که ایران و عراق به دنبال شکایت از آمریکا به دلیل ترور فرماندهان مقاومت هستند.
شبکه الفرات عراق پنجشنبه به نقل از این دیپلمات عراقی نوشت: «عراق و ایران در اقدامی مشترک یک دعوی حقوقی برای رسیدگی به جنایت آمریکا علیه فرماندهان پیروزی، شهیدان ابومهدی المهندس و قاسم سلیمانی  آغاز خواهند کرد.»
سفیر عراق در تهران گفت: «بسیاری از زوار اربعین امام حسین (ع) تصاویر این دو شهید را که از دست دادن آن‌ها خسارت بزرگی نه تنها برای ما بلکه برای همه ملت‌های اسلامی است، با خود حمل می‌کردند».
او تأکید کرد که بغداد این شکایت قانونی و حقوقی درباره اقدام تروریستی آمریکا پیگیر خواهد شد به ویژه اینکه قاتل به جنایت خود اعتراف کرده است.
به گفته سفیر عراق در تهران، کمیسیون دوستی با ایران در پارلمان عراق مصوبه نمایندگان عراق درباره اخراج نیروهای آمریکایی از عراق را پیگیری می‌کند.
۱۵ دی ماه سال گذشته، دو روز بعد از اقدام تروریستی آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، جانشین رئیس الحشد الشعبی، پارلما عراق به طرح اخراج نیروهای آمریکا از عراق رأی مثبت داد و خواستار اجرای این مصوبه شد.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات