صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۵  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۵۳۸
«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران‌ امشب (یکشنبه) در اظهاراتی مطالب منتشر شده درباره گفت‌و‌گوی ایران و آمریکا در مورد زندانیان را رد کرد و گفت که هیچ گفت‌و‌گوی مستقیمی بین ایران و آمریکا در این خصوص یا موارد دیگر در جریان نبوده و نیست. 
وی درباره موضوع زندانیان افزود: آزادی و پیگیری آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا که عمدتا بدون جرم آشکار و در فرآیندهای خیلی غیرحقوقی دستگیر شده و‌ در زندان‌های آمریکا در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند، از اولویت های دولت ایران بوده است و همواره این موضوع را پیگیری کرده‌ایم.  
* پیام‌های دولت جدید آمریکا از طریق سفارت سوئیس و برخی وزرای خارجه و پاسخ ایران
خطیب‌زاده اضافه کرد: برخی پیام ها بعد از روی کار آمدن دولت جدید آمریکا از طریق سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا)  و‌ برخی وزرای امور خارجه کشورها برای آمادگی آنها به منظور پیگیری این موضوع دریافت شده و ما هم از آن‌ طریق گفتیم سیاست همیشگی ما و اولویت ما آزادی زندانیان ایرانی در آمریکا است و برای آزادی همه زندانیان خود در آمریکا آمادگی داریم.  
وی یادآور شد: هیچ گفت‌و‌گوی مستقیمی نبوده و این موضوع از اساس درست نیست.
به گزارش فارس، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی دولت آمریکا شامگاه یکشنبه (به وقت تهران) گفت که واشنگتن ارتباط با تهران درباره محکومان آمریکایی که در زندان‌های ایران به سر می‌برند را آغاز کرده و به آن ادامه خواهد داد و بازگرداندن این محکومان را یکی از اولویت‌های مهم دولت جدید آمریکا توصیف کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات