صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱  ، 
شناسه خبر : ۳۲۹۲۵۰
پایگاه بصیرت / سید علیرضا آل داوود

کلاب هوس حرکت به سوی بازآفرینی فتنه ۸۸ در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

بستر انقلاب رنگی، انتخابات ریاست جمهوری است. در فتنه 88 توییتر، فیس بوک و سرویس های گوگل آتش بیار معرکه برای جنبش سبز بودند. اما نقش توییتر آنقدر برای دولت دموکرات آمریکا بخصوص اوبامای مودب و باهوش و وزیر امور خارجه اش یعنی هیلاری کلینتون مهم بود که دقیقا در ملتهب ترین روزهای آن فتنه با پرداخت هزینه و فرستادن جرد کوهن به بغداد(جک دورسی مدیر توییتر در فتنه88 بغداد بود) مانع از تعطیلی این میکروبلاگ برای اصلاح حفره‌های نرم افزاری شدند.

 

⭕️قسمت بزرگی از اعتراف به جلوگیری از تعطیلی توییتر در مصاحبه های کلینتون و کتاب انتخاب های سخت وی که در سال 2013 منتشر شده موجود است.

 

⭕️اما 12 سال پس از آن فتنه شرایط #فضای_مجازی_ول و تحرکات #جریان_تحریف و #جریان_نفوذ با هماهنگی دولت دموکرات آمریکا یعنی جو بایدن بسیار شبیه به وضعیت انتخابات ریاست جمهوری 88 شده است.

 

⭕️اینبار تفاوت های جدی در میزان کمی مخاطب، فقر گسترده سواد رسانه ای در این مخاطب، وقوع چندین فتنه مانند 96 و 98 با بستر فضای مجازی یله و رها و سکو هایش، وقوع چندین حمله تروریستی با سکوهای رمز شده نظیر تلگرام، واتس اپ و سیگنال به کشور، دخالت گسترده از طریق عمدتا تلگرام در انتخابات های مجلس 94، ریاست جمهوری و شورای شهر 96 و... نسبت به سال 88 می بینیم.

 

⭕️اما اینبار در آستانه انتخابات 1400 #جریان_تحریف با کلاب هاوس و سیگنال+(تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام، سرویس های گوگل و برخی اپلیکیشن های خاص بر روی ابزارهای هوشمند که حتی نیازی به اینترنت ندارند، اینترنت ماهواره ای و شبکه بلاک چین...) می‌تواند کشور را دچار مشکلات متعدد امنیتی، اجتماعی و سیاسی کند.

 

⭕️اما نقش کلاب هاوس در شناسایی نخبگان، شناسایی شبکه، رهگیری آنان، سرقت اطلاعات نخبگان بر روی ابزارهای هوشمند، نشت گسترده اطلاعات در چت های صوتی در اتاق ها بواسطه تحریک عناصر امنیتی، شکستن تابو در گفتگوی مستقیم با عناصر آلوده شبکه های امنیتی، قمار و شرط بندی و منافقین... ، ارتباط مستقیم ضد انقلاب، سلطنت طلبان و منافقین با نخبگان و مردم، هدایت و راهبری کانون های شورشی منافقین در بستر امن رمز شده کلاب هاوس، راهبری و تمرین اقدامات ضد امنیتی، تابو شکنی های اخلاقی، ایجاد دوقطبی های کاذب در جامعه، مهندسی اطلاعات و اخبار، بستر ساخت گسترده اخبار جعلی، بستر پر تاثیر وارونه نشان دادن حقایق، بستر تعویض جای جلاد و شهید، بستر دخالت گسترده در انتخابات توسط سرویس های اطلاعاتی غربی، بستر تغییر هویت جوانان و... می‌توان اشاره کرد.

 

⭕️نکته مهم آنجاست که بیش از 1000 کانال تلگرامی و هزاران اکانت توییتری و اینستاگرامی، صد های سایت خبری عمدتا وابسته به #جریان_تحریف به عنوان پیوست رسانه ای کلاب هاوس فعالیت می‌کنند.

⭕️خوب است مسئولان محترم کشور یکبار حکمرانی رسانه ای سایبری آمریکا در انتخابات 2020 را مرور کنند و ببینند آمریکایِ مدیر اینترنت جهانی و مدیر تقریبا تمام سکوهای پرطرفدار بین المللی و سیستم عامل های انحصاری ویندوز، مک و ios و اندروید چطور برای ممانعت از دخالت خارجی و جلوگیری از آشوب های گسترده داخلی فضای مجازی و رسانه ای خود را کنترل و مدیریت کرد و در زمان ریاست جمهوری ترامپ، چطور وی و اطرافیانش را در زمانیکه در قدرت بودند و پس از آن به حصر رسانه ای کشاند و نام خائن بر روی آنها به جرم تلاش برای اغتشاش آفرینی و آسیب به سرزمین مادریشان گذاشت. 

 

✅و نکته آخر، خباثت جریان تحریف برای ایجاد آشوب به نیت نفوذ، کم رنگ. کردن انتخابات و براندازی انقلاب بر هیچ کس پوشیده نیست، آقایان مسئول خوب است به تذکرات اول فروردین 1400 امام خامنه ای و به این بند از وصیت نامه سردار دلها حاج قاسم سلیمانی توجه ویژه ای کنید:

"

✅و من این را هم عرض بکنم -اینها دیگر اطّلاعات ما است- ملّت عزیز هم بدانند که دستگاه‌های جاسوسی و سرویس‌های اطّلاعاتیِ کشورهایی و از همه بدتر کشور آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی از چندی پیش و نه امروز دارند تلاش میکنند که انتخابات آخر خرداد را بی‌رونق کنند؛ یا برگزارکنندگان را متّهم میکنند [و میگویند] «انتخابات مهندسی شده» -در واقع برگزارکنندگان انتخابات را دارند متّهم میکنند یا شورای محترم نگهبان را متّهم میکنند- یا مردم را دلسرد میکنند [و میگویند] «رأی شما اثری ندارد، در بهبود اوضاع تأثیری نمیگذارد؛ چرا بیخودی خودتان را خسته میکنید!». با شدّت تمام از این کارها دارند میکنند.

و از فضای مجازی هم حدّاکثر استفاده را دارند میکنند. خب متأسّفانه در فضای مجازیِ کشور ما هم که آن رعایتهای لازم با وجود این همه تأکیدی که من کردم صورت نمیگیرد و در یک جهاتی واقعاً ول است، که بایستی آن کسانی که مسئول هستند حواسشان باشد."

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات