صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۵۱۱
سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه وظیفه این شورا صیانت از آراء مردم است، گفت: تلاش کرده‌ایم صیانت و پاسداری کنیم تا مردم تعیین کننده سرنوشت خودشان باشند.

 عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز (پنجشنبه) طی نشست خبری، اظهار داشت: تعبیری که رهبری برای فردا داشتند مهم و رویداد سرنوشت سازی است.
بیشتر بخوانید:
توییت کدخدایی برای تضمین سلامت مردم و انتخابات
وی افزود: آنچه که وظیفه شورای نگهبان است درباره انتخابات صیانت از آراء مردم است و این وظیفه را در طول ادوار مختلف انتخابات انجام داده و شورای نگهبان تمام تلاشش را به کار گرفته است. 
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: تلاش شده است صیانت و پاسداری شود تا مردم در تعیین کننده سرنوشت خودشان باشند. 
وی تصریح کرد: علاوه بر بحث سلامت انتخابات که همیشه وظیفه اصلی شورای نگهبان در حوزه انتخابات است، سلامت مردم را هم مد نظر داریم. به همین خاطر اقدامات مختلفی هم در این زمینه انجام شده است.
کدخدایی ادامه داد: دغدغه هایی را که رهبری روز گذشته بیان کردند شورا در طول یکسال گذشته اقداماتی انجام داده است؛ اولین بحث تعرفه هاست، طرح تعرفه ها هم باید به تایید هر ۱۲ نفر اعضای شورای نگهبان برسد. 
وی افزود: مرحله بعدی مرحله چاپ تعرفه است که در این مرحله ناظرین ۲۴ ساعته نظارت داشتند در مرحله توزیع هم اقدامات مختلفی برای صیانت از تعرفه ها انجام شد.این دوره ۱۰ درصد به تعرفه ها افزوده شد که نگرانی کمبود نداشته باشیم.
سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: برخی از مناطق جمعیت بیشتری دارند که تدابیری اندیشیده شده است که این مناطق  کمبود تعرفه نداشته باشند و علاوه بر آن، ستاد نظارت بر انتخابات با همه شعب در تماس است که اگر چنین مشکلی اتفاق افتاد، بتوانند در کوتاه ترین فرصت آن را رفع کنند.
کدخدایی گفت: سلامت مردم هم در صحبت های رهبری مطرح بود و ما باید تدابیری برای رعایت سلامت مردم داشته باشیم. خوشبختانه تدابیری انجام شده است و فاصله گذاری ها رعایت و بیشتر از فضای باز استفاده می‌شود و بحث ضدعفونی کردن شعب هم مورد توجه قرار می‌گیرد. یک نفر امسال ناظر از سوی وزارت بهداشت برای رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در هر شعبه حضور خواهد داشت و قبلا هم گفتم اثر انگشت حذف شده است و احراز هویت به صورت الکترونیک انجام می‌شود.
وی همچنین بیان کرد: در حوزه امنیت هم با نیروی انتظامی و نیروهای دستگاه‌های مربوطه جلسات متعددی برگزار شده است و انشاالله مشکلی در زمینه امنیت هم نخواهیم داشت.
کدخدایی تصریح کرد: یکی از نکات دیگری که رهبری فرمودند، بحث برگزاری انتخابات در خارج از کشور است. ما در آنجا فقط انتخابات ریاست جمهوری را داریم که ایرانیان مقیم خارج کشور هم می‌توانند شرکت کنند و طبیعتا تمهیداتی اندیشیده شده است اما این توجه را هم باید داشته باشید که بخشی از این کار مربوط به دولت و کشور مربوطه و مقرراتی است که آن کشور در نظر می‌گیرد.
سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: وزارت خارجه بیانیه صادر و تلاش گسترده‌ای انجام داده است، برای اینکه در جاهایی که ایرانیان و هموطنان ما هستند، از آنان هم اخذ رأی به عمل بیاید. حتی اگر لازم شد در شهرهای مرزی و کشورهایی که موافقت نکردند، از طریق صندوق‌های سیار این کار انجام می‌شود.

منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات