صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷  ، 
شناسه خبر : ۳۳۵۸۱۲
بسام صباغ» با بیان اینکه تحولات جاری در شهر الحسکه، تلاش آمریکا برای احیای داعش و سناریوسازی برای توجیه اشغالگری در سوریه است، بر ضرورت پایان حضور غیرقانونی آمریکا در کشورش تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست فوق العاده شورای امنیت برای بررسی تحولات این کشور گفت: شورای امنیت به یک تریبون محض برای تکرار ادعاها و اتهام زنی‌های بی اساس و کذب علیه سوریه تبدیل شده است و این نهاد بین المللی تا کنون حتی یک بار برای محکوم کردن تجاوزات مکرر رژیم صهیونیستی یا اقدامات و تخلفات قانونی اشغالگران آمریکایی و ترکیه‌ای در خاک سوریه نشست فوق العاده تشکیل نداده است.

صباغ در ادامه افزود: تحولات کنونی شهر «الحسکه» سوریه اقتضا می‌کند شورای امنیت به صورت فوری پیامدهای حوادث خطرناک ناشی از جرایم گروه تروریستی داعش، شبه نظامیان تجزیه طلب قسد و نیروهای اشغالگر آمریکایی را بررسی و درباره آن تصمیم گیری کند. آنچه در شهر الحسکه می‌گذرد، تلاش آمریکا برای بازسازی و احیای گروه تروریستی داعش و سناریوسازی برای توجیه ماندگاری نظامیان اشغالگرش در خاک سوریه است.

نماینده سوریه در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد: تا زمانی که برخی کشورهای غربی اقدامات خصمانه‌ای که اوضاع را در کشور ما بحرانی کرده است نادیده بگیرند، هرگونه بحث درباره اوضاع سوریه ناقص و بی فایده است. شورای امنیت باید به اشغالگری ترکیه در خاک سوریه پایان دهد و جنایت‌ها و اقدام آنکارا به حمایت از تروریسم، گسترش آشوب و نا امنی، تخریب، سیاست ترکیه‌ای کردن، کوچاندن اجباری و تغییر بافت اجتماعی را متوقف کند.

این دیپلمات ارشد سوری خاطرنشان کرد: شورای امنیت باید اشغالگری آمریکا در شمال شرق سوریه و منطقه «التنف» و حمایت این کشور از شبه نظامیان تجزیه طلب «قسد» و دیگر سازمان‌های تروریستی و غارت ثروت‌ها و منابع طبیعی سوریه را متوقف کند.

بسام صباغ در پایان سخنانش تأکید کرد: تحریم‌های اقتصادی یکجانبه، ظالمانه و غیرقانونی آمریکا که بر ابعاد مختلف زندگی روزانه ملت سوریه تأثیر منفی و مخرب گذاشته است، هر چه سریع‌تر باید لغو شود.

 

العالم 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات