صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲  ، 
شناسه خبر : ۳۳۸۲۲۸
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز واقعی‌ترین جنگ جنگ اطلاعاتی است و سازمان اطلاعات سپاه در میدان اصلی این نبرد ایستاده است.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه رئیس سازمان اطلاعات سپاه با تعظیم به مقام شامخ معمار تجدید بنای تمدن و شکوه اسلام در تاریخ معاصر حضرت امام(ره) و شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعین حرم و شهدای امنیت و سلامت کشور گفت: خدای بزرگ را شاکریم که نقش‌آفرینی‌های سازمان اطلاعات سپاه در صیانت از امنیت و آرامش میهن اسلامی که در تعامل و هم‌افزایی با جامعه اطلاعاتی کشور صورت گرفته است، در عین گمنامی درخشش معناداری را رقم زده است.

 وی با تکریم اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه تصریح کرد: شما در این مقطع حساس از تاریخ اسلام و ایران در زمره جنود منتخب الهی هستید که مقابل یک آرایش فشرده جهانی به میدان آمده‌اید. اسلام و ایران و امت اسلامی در این عصر، مردانی شایسته‌تر از شما برای این جهاد حیاتی و حیاتبخش ندارد.

وی افزود: شما مخاطب همه مخاطراتی هستید که به‌صورت جدی و نزدیک، پاسداری از اسلام و این انقلاب بزرگ و دستاوردهای آن و خون‌های پاک ریخته‌شده در این مسیر را به‌عهده دارید.

سرلشکر سلامی با اشاره به صف‌آرایی همه قدرت‌های باطل برابر انقلاب و نظام اسلامی، مصاف همه‌جانبه با توطئه‌های آنان علیه ملت ایران را ضروری توصیف و تأکید کرد: نقطه تمرکز دشمن، قلب یک جغرافیای سیاسی جدید به نام انقلاب اسلامی است. امروز جاری‌ترین و واقعی ترین جنگ، جنگ اطلاعاتی است و جامعه اطلاعاتی ما در مرکز این میدان قرار دارد؛ میدانی  که دشمن همه ابزارهای خود را در آن به میدان آورده است.

فرمانده‌کل سپاه با تأکید بر اینکه دشمن نمی‌خواهد مدل انقلاب اسلامی تولید و تکثیر شود، تصریح کرد: هر تمدن، مدل و یا الگویی که شکل می‌گیرد اگر مفاهیم آن به مصداق تبدیل نشود شکست می‌خورد.

وی افزود: دشمن درصدد است اجازه ندهد حکومتی صالح، مقتدر و جامع  به نام اسلام تشکیل و تکثیر گردد تا فضای تنفس او را تنگ کند.

سرلشکر سلامی ‏با بیان اینکه نظام اطلاعاتی موفق از ژرفای ذهن دشمن راهبرد او را استخراج و برای رویارویی با آن برنامه‌ریزی و آرایش قدرتمندی را ایجاد می‌کند، ادامه داد: مجاهدت بی‌انتها، نیاز یک نظام و ساختار اطلاعاتی حرفه‌ای، مسلط و مقتدر است، لذا تلاش اطلاعات هرگز در ذهن‌ها پایان نمی‌یابد و نقطه تأثیر آن در عمل است و شما سربازان خط مقدم میدان تأثیر بر دشمن هستید.

فرمانده‌کل سپاه در ادامه حجت الاسلام والمسلمین طائب را شخصیتی دانست که در دفاع از انقلاب در صحنه اطلاعاتی نظام، نقش برجسته و درخشانی از ابتدای مسئولیت در دو دوره منفصل نزدیک  دو دهه تا به امروز ایفا کرده است.

وی اضافه کرد: ایشان در اوج بحران‌های سخت و فشارهای سنگین و نبردهای اطلاعاتی دشمن، نقش اطلاعات سپاه در نظام اطلاعاتی کشور را احیا، معماری جدیدی از اطلاعات نوین را شکل داد و فراتر از جمع‌آوری و تبدیل به یک پایانه و توزیع اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه را به مجموعه‌ای فعال، مسلط و چندبعدی تبدیل کرد.

فرمانده‌کل سپاه با تأکید بر اینکه ایجاد آرامش و ثبات در کشور تصادفی نیست و در سایه مجاهدت‌ها حاصل می‌شود، به نقش حجت الاسلام والمسلمین طائب در این عرصه پرداخت و گفت: در بعد اطلاعات اقتصادی و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هشدارهای به‌موقع به مسئولین کشور برای مسلط شدن بر وضعیت اقتصاد و معیشت مردم که محور اصلی هدف‌گذاری‌های امروز دشمن است، وی نقشی مؤثر و انکارناپذیر را ایفا کرد.

سرلشکر سلامی در ادامه سردار سرتیپ پاسدار محمد کاظمی رئیس جدید سازمان اطلاعات سپاه را فردی سلیم النفس و برخوردار از اشراف، تسلط و آشنایی عمیق با حوزه حفاظتی، اطلاعاتی و امنیتی سپاه دانست که سالها در صیانت از سپاه مجاهدانه، صادقانه و هوشمندانه فداکاری کرده است.

وی در پایان با تأکید بر اینکه "ما بر اساس شادی و غیظ دشمن مسائل خود را دنبال نمی‌کنیم و قدرت و اقتدار عمل ما مستقل از دشمن است"، گفت: به‌فضل الهی سازمان اطلاعات سپاه همچنان خارج چشم دشمنان انقلاب، نظام و ملت عظیم‌الشأن ایران خواهد بود و روند موفقیت‌های این سازمان در دوره جدید با الهام از تدابیر و فرامین فرماندهی معظم کل قوا پرشتاب‌تر، قدرتمندتر و افتخارآمیزتر تداوم خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات