صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹  ، 
شناسه خبر : ۳۳۹۰۳۵

وزنامه «الاخبار» لبنان در گزارشی به پیام ویدیویی هشدار آمیز دیروز حزب الله لبنان به رژیم صهیونیستی پرداخت.
« علی حیدر» پژوهشگر و تحلیلگر سیاسی لبنان در روزنامه الاخبار نوشت:حزب الله پیام ویدیویی هشدار آمیز خود را بر حسب تصادف منتشر نکرد؛ بلکه یک اقدام حساب شده و برنامه ریزی شده بود که حاوی ماهیت حرفه‌ای محتوای پیام مذکور بود و حزب الله با ارسال این پیام توانایی خود را در هدف گیری سکوهای استخراج گاز رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه نشان داد .
بر اساس گزارش الاخبار، پیام ویدیویی هشدار آمیز حزب الله « پیام اراده حزب الله » بود تا به دشمن آمریکایی و اسرائیلی نشان دهد که باید اوهام و ارزیابی‌های اشتباه خود را کنار بگذارند ، توهماتی که ممکن است منطقه را درگیر یک رویارویی نظامی گسترده کند.
در ادامه این گزارش آمده است: آنچه که به این پیام قدرت یک ویژگی استثنایی بخشید آن است که همزمان با ورود «آموس هوکستاین» فرستاده آمریکا به لبنان ارسال شد. محتوای پیام بود که هوکستاین باید موضع مقاومت را در نظر بگیرد و به آن اهمیت دهد و از لحن تمسخر آمیز خود و پیشنهادهای مبتنی بر اینکه «کم داشتن بهتر از اصلا نداشتن است» دوری کند.
الاخبار در ادامه نوشت: حزب الله بارها بر عزم و اراده خود جهت رفع محاصره لبنان توسط آمریکا تاکید کرده است؛ چراکه این محاصره مانع حفاری شرکت‌های بین المللی از آب‌های اقتصادی لبنان می‌شود. واکنش‌ها و پیامدهای سیاسی و امنیتی نشان داد که معادله «استخراج در مقابل استخراج » اعمال شده از سوی مقاومت، نتایج و پیامدهای شگفت آور داخلی، منطقه‌ای و بین المللی داشته است.
بر اساس این گزارش، اول این معادله بی سابقه است. دوم اینکه با ارزیابی‌های رژیم صهیونیستی که گمان می‌کرد که با فروپاشی مالی لبنان و محاصره اقتصادی آمریکا علیه این کشور، حزب الله را محدود خواهند کرد و مانع از گزینه‌های عملیاتی اش خواهد شد، مطابقت ندارد. این معادله باعث شد تا حزب الله از ملت و موجودیت و منابع ثروت لبنان خود دفاع کند و این اقدام را فراتر از آنچه که آمریکا و رژیم صهیونیستی تصور می‌کردند، انجام داد.
الاخبار تاکید کرد: لبنان در بحبوحه بحران‌های موجود به این معجون قدرت بخش نیاز داشت. پیامی که ارتش رژیم صهیونیستی بیش از هر کسی دیگر آن را درک خواهد کرد . این پیام ویدیویی نشان داد که رژیم صهیونیستی ناچار به بررسی مجدد مواردی که بر سر آن ها برنامه ریزی کرده بود، شد.
بر اساس گزارش این روزنامه لبنانی، کارشناسان نظامی معتقدند که حزب الله از تمامی عناصر قدرت برای هدف قرار دادن رژیم صهیونیستی برخوردار است و مشخص است که یکی از مهمترین عناصر دکترین نظامی مقاومت این است که همه توانمندی‌های خود را آشکار نمی کند. آن‌گونه که سید «حسن نصرالله » دبیرکل حزب‌الله اعلام کرد، حزب الله توانایی هدف قرار دادن تمامی اهداف زمینی و دریایی رژیم صهیونیستی را در سراسر فلسطین اشغالی دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات