صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰  ، 
شناسه خبر : ۳۴۳۶۸۱

به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد: پدافند هوایی روسیه در عمل نشان داده است که یکی از بهترین‌ها در جهان است. حجم تولید موشک در روسیه برای پدافند هوایی با حجم تولیدی در سراسر جهان قابل مقایسه بوده و سیستم کارآمدی ارزیابی می‌شود.
رئیس جمهور روسیه در این خصوص ادامه داد: کار عملی نشان داد که پدافند هوایی روسیه یکی از بهترین‌ها در جهان است.
وی در سخنانی درباره انتشار مطالب غیرواقعی درباره روسیه در رسانه‌های اوکراین گفت: فریب دادن روس‌ها با توجه به «شخصیت روس‌ها کار چندان آسان نیست.
به گزارش الجزیره، پوتین اضافه کرد: تولید موشک‌های دفاع هوایی روسیه مشابه سامانه پاتریوت آمریکا ۳ برابر شده است.
این مقام روسیه هفته پیش در سخنانی تصریح کرده بود: در نبرد بزرگ میهنی، ملیت‌های چند کشور در برابر روسیه در حال جنگ هستند. همیشه به همین منوال بوده است. کافی است که کتاب جنگ و صلح تولستوی را بخوانید تا ببینیم چگونه ملیت‌های مختلف اروپا در جنگ سال ۱۸۱۲ علیه روسیه گردهم آمدند.
رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰) بنا به درخواست جمهوری‌های دونباس برای رهانیدن آنها از ظلم رژیم کی‌یف، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد. از آن زمان تاکنون، غرب و آمریکا ضمن اعملا تحریم‌های گسترده علیه مسکو، از ارسال وتامین کمک نظامی و غیرنظامی برای اوکراین دریغ نکرده‌اند. با این حال، مسکو همواره تاکید کرده که این کار صرفاً به طولانی شدن جنگ دامن زده و در نتیجه نهایی آن تأثیری نخواهد گذاشت.

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات