صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲  ، 
شناسه خبر : ۳۱۸۹۵۶
مذاکره با آمریکا زمانی معنا و مفهوم پیدا خواهد کرد که با فعال سازی توان داخلی بتوان اقتصاد کشورمان را تقویت نمود و در نتیجه حربه تحریم را برای همیشه از این کشور گرفت. اقدامی که در حوزه موشک، بنزین و سایر کالاهای استراتژیک صورت گرفت. بنابراین صحبت از مذاکره در زمان فعلی نه تنها نفعی برای کشور نخواهد داشت بلکه همچنان اقتصاد ایران را شرطی نگه خواهد داشت.
پایگاه بصیرت / گروه بین الملل / اکبر معصومی
آزاد سازی پروفسور مسعود سلیمانی که به مدت 14 ماه بدون هیچ گونه اتهامی توسط آمریکا زندانی شده بود، یک پیروزی ارزشمند برای دستگاه دیپلماسی و امنیتی کشورمان  محسوب می شود. این اتفاق مبارک که از طریق تبادل با یک جاسوس آمریکایی دستگیر شده در کشورمان بدست آمد، باعث شد عده ای در داخل و در خارج از کشور موضوع را طور دیگر وانمود کنند. مقامات آمریکا از جمله برایان هوک بلافاصله موضوع آزادی دانشمند کشورمان را نادیده گرفت و موضوع آزادی جاسوس خودشان را بر اثر ناتوانی ایران در برابر تحریم آمریکا  اعلام نمودند. در واقع تمام تلاش آمریکایی ها این است که این موضوع را بر اثر سیاست به اصطلاح فشار حداکثری شان که راهبرد دولت ترامپ در چند سال گذشته است را اعلام کنند. تااز این طریق بستر سازی مسیر مذاکره در سایه سیاست فشار حداکثری را هموار کنند. در مقابل برخی در داخل کشورمان که دل باخته فرهنگ لیبرالیسم یا به اصطلاح غرب زده شدند و در هر موضوعی به دنبال بهانه برای طرح موضوع مذاکره با آمریکاست، این بار نیز بلافاصله موضوع رابطه با آمریکا را تیتر یک رسانه های خود کردند. نکاتی در این خصوص وجود دارد: 1- مذاکره با آمریکا زمانی معنا و مفهوم پیدا خواهد کرد که با فعال سازی توان داخلی بتوان اقتصاد کشورمان را تقویت نمود و در نتیجه حربه تحریم را برای همیشه از این کشور گرفت. اقدامی که در حوزه موشک، بنزین و سایر کالاهای استراتژیک صورت گرفت. بنابراین صحبت از مذاکره در زمان فعلی نه تنها نفعی برای کشور نخواهد داشت بلکه همچنان اقتصاد ایران را شرطی نگه خواهد داشت. نجات پروفسور مسعود سلیمانی از دست آمریکایی ها نیز به این جهت بود که جمهوری اسلامی در این زمینه دست پر داشت لذا آزادسازی پروفسور سلیمانی از طریق مذاکره اتفاق نیافتاد بلکه ایران با تور انداختن جاسوس آمریکایی توانست این اقدام مهم را انجام دهد. 
2- استادی که در تمام دوره تحصیلی و تحقیقاتی به فکر نجات بشر بوده، اکنون در نگاه آمریکایی بعنوان تروریست مطرح می شود، حال چگونه می توان به آمریکا اعتماد کرد؟ صحبت از حقوق بشر و مبارزه با تروریست در جامعه غربی، به جهت پیشبرد اهداف شیطانی غرب مطرح می شود. آنها در طول دو دهه گذشته از طریق همین واژگان چندین کشور در حال توسعه را با خاک یکسان کرده اند. عراق، سوریه، لیبی، لبنان، یمن، افغانستان، ونزوئلا و دهها کشور آفریقایی نمونه ای از دخالت غرب به بهانه حقوق بشر و مبارزه با تروریست است که نیروی انسانی و توسعه زیر ساختهای آن کشورها نابود کردند.
3- تعریف متفاوت غرب از تروریست باعث شده است که این کشورها به مرور زمان، جایگاه انسانی خود را در بین افکار عمومی دنیا از دست بدهند. وقتی گروهگ تروریستی منافقین با آن کارنامه سیاه در نزد غرب، تروریست محسوب نمی شود و فردی با مشخصات پروفسور سلیمانی به جرم تروریست بودن ماهها در زندان آمریکا بسر می برد، دیگر باور اندیشه غرب هیچگونه توجیهی ندارد.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات