صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰  ، 
شناسه خبر : ۳۲۵۵۵۶
به نقل از پایگاه خبری العهد، گروه مشاوره امنیتی و اطلاعاتی صوفان در مطالعه جدید خود اعلام کرد که جنایت آمریکا در ترور سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» دو فرمانده ایرانی و عراقی منجر به افزایش فشارها بر ایالات متحده برای بیرون بردن نظامیان خود از عراق شد.

در ادامه این گزارش آمده است که تهدید مایک پامپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده برای بستن سفارت این کشور در بغداد همزمان با کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در عراق از 5200 نظامی به سه‌هزار نفر بود.
صوفان در ادامه مطلب خود نوشت که این امر موجب تقویت اعتماد به نفس نیروهای مقاومت عراق شد که در همین راستا گردانهای حزب‌الله عراق به‌نمایندگی از ائتلاف گسترده خود به‌نام کمیته هماهنگی مقاومت عراق اعلام کرد که با برقراری آتش‌بس مشروط به ارائه جدول زمانی خروج همه نیروهای آمریکایی از جانب واشنگتن موافقت می‌کند.

گروه مشاوره امنیتی و اطلاعاتی مذکور معتقد است که این امور نشان می‌دهد گردانهای حزب‌الله عراق و هم‌پیمانان آن با قدرت می‌توانند آمریکا را مجبور به عقب‌نشینی همه نیروهایش از خاک عراق کنند.
این گروه در گزارش خود اعلام کرد که ظاهراً ایران موفق شده است تلاش‌های آمریکا را برای گنجاندن عراق در کمپین فشار حداکثری علیه تهران ناکام بگذارد.
صوفان در این راستا اعلام کرد که ایالات متحده معافیت‌هایی به عراق داده است که به آن اجازه وارد کردن گاز و برق از ایران را می‌دهد و به‌معنای آن است که دولت عراق آماده همکاری در کمپین فشار حداکثری ضد ایران نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات