صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۲۲۹
رئیس سرویس مبارزه با تروریسم عراق گفت که به اطلاعات تازه‌ای درباره سرکرده جدید داعش دست یافته است که نشان می‌دهد دیگر شخص مهمی برای عناصر داعش نیست.

 «عبدالوهاب الساعدی» رئیس سرویس مبارزه با تروریسم عراق خبر داد که درباره «ابو ابراهیم القرشی» سرکرده گروه تروریستی داعش به اطلاعات تازه‌ای دست یافته است.

روزنامه العربی الجدید به نقل از الساعدی گزارش داد که القرشی دیگر قادر نیست مستقیما عناصر داعش را فرماندهی کند.

به گفته این فرمانده عراقی، القرشی دائم در حال جابه‌جا شدن در مرزهای بین عراق و سوریه است و این تحرکات بیشتر در مناطق مرزی مشهود است.

وی خاطر نشان کرد، القرشی دیگر برای عناصر داعش اهمیت زیادی ندارد و به همین دلیل، به صورت فردی و مخفیانه در حال جابه‌جا شدن است.

الساعدی تصریح کرد، هنگامی که عناصر داعش بازداشت می‌شوند و از آنان پرسیده شد که «آیا از وی اطلاع دارند یا مستقیما با او بیعت کرده‌اند، پاسخ می‌دهند که آنان با یک شبح بیعت کرده‌اند، او را ندیده‌اند و صدایش را نشنیده‌اند».

داعش سال گذشته القرشی را به عنوان جانشین «ابوبکر البغدادی» معرفی کرد. البغدادی در جریان یک عملیات نظامی در اکتبر سال ۲۰۱۹، در شمال غرب سوریه کشته شد.

نیروهای امنیتی عراق به ویژه نیروهای سازمان الحشد الشعبی (بسیج مردمی) هم در نوار مرزی مشترک با سوریه در حال عملیاتهای مختلفی هستند تا مانع از ورود عناصر داعش به خاک عراق شوند.

یک افسر در فرماندهی عملیات الجزیره ارتش عراق به العربی الجدید گفت که تدابیر امنیتی شدیدی برای جلوگیری از نفوذ عناصر داعش وضع شده است.

وی با اشاره به وجود دستگاه‌ها و دوربین‌های پیشرفته که مرزهای عراق و سوریه را پوشش می‌دهند، تصریح کرد، عناصر داعش در مناطق بیابانی استان الانبار و استان نینوی عراق حضور دارند و خطر آنان، فقط متوجه مرزها نیست.

در همین ارتباط، «قصی الانباری» مسئول سازمان «بدر» در استان الانبار درباره همکاری نظامیان تروریست آمریکایی با عناصر داعش هشدار داد و گفت که مناطق نوار مرزی، مناطقی سهل‌الوصول برای عناصر داعش است و این مسئله به خاطر حضور عناصر آمریکایی است.

وی تأکید کرد که حضور اشغالگران آمریکایی در پایگاه هوایی «عین الاسد» در غرب عراق که کنترل نوار مرزی این کشور با سوریه را بر عهده دارند، کار را برای نیروهای امنیتی عراق، دشوار کرده است.

این مسئول عراقی خاطر نشان کرد، یروهای آمریکایی کنترل برخی از مناطق را در الانبار در دست دارند و اجازه می‌دهند از همین مناطق، عناصر داعش، وارد استان شوند.

الانباری با بیان اینکه مناطق تحت تسلط آمریکا در استان الانبار، پایگاهی امن برای داعش است، تصریح کرد، بیشتر تروریست‌های داعش از طریق مناطقی که نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند، از سوریه وارد عراق می‌شوند؛ هر چند که نیروهای امنیتی عراق، کنترل مناطق بیابانی و مرزی را در دست دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات