صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵  ، 
شناسه خبر : ۳۲۷۹۷۲
"نیکولای پاتروشییف" دبیر شورای امنیت روسیه در جریان مکالمه‌ای تلفنی با "جیک سالیوان" مشارو رئیس جمهوری جدید آمریکا در مسائل امنیت ملی، مسائل مربوط به تمدید توافقنامه مربوط به اقدامات برای ادامه کاهش و محدود سازی تسلیحات راهبردی تهاجمی (معروف به پیمان استارت-3) و توسعه همکاری‌های دوجانبه در عرصه امنیتی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
دفتر مطبوعاتی شورای امنیت روسیه با اعلام این مطلب، یادآور شد که این مذاکرات تلفنی به ابتکارعمل طرف آمریکایی انجام گرفت.
طبق این اطلاعات، مقامات بلندپایه امنیتی روسیه و آمریکا در نخستین تماس خود، مسائل مربوط به توسعه همکاری‌های دو کشور در عرصه امنیتی را بررسی کردند و امکان تمدید پیمان استارت-3 در مرکز گفت‌وگوی آنها قرار داشت.
در همین رابطه، "ماریا زاخارووا" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه نیز عصر دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که کارشناسان روسی و آمریکایی از هم اکنون کار به روی امکان تمدید توافقنامه ادامه کاهش و محدود سازی تسلیحات راهبردی تهاجمی (پیمان استارت-3) را آغاز کرده‌اند. وی جزییات بیشتری در این رابطه نگفت.
این در حالی است که "جو بایدن" رئیس جمهوری جدید ایالات متحده نیز شب گذشته تأکید کرد، دولت جدید آمریکا بر این عقیده است که وجود اختلافات مختلف و تناقضات کنونی در روابط واشنگتن و مسکو نباید بهانه‌ای بر خودداری از تمدید توافقنامه دوجانبه در زمینه کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی شود. به گفته وی، البته در کنار این مسئله، قطعاً نگرانی‌های آمریکا در رابطه با مسائل دیگر، به اطلاع مقامات روس رسانده خواهد شد.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات