صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۱۲۳
«محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن، امروز (شنبه - ۱ می) در واکنش به تداوم تجاوز به یمن در سایه گذشت بیش از صد روز از وعده صلح رئیس‌جمهور آمریکا، طی پستی در توئیتر نوشت که پیش‌بینی کرده بود که نباید به این حرف‌های بایدن خوش‌بین بود.
 
وی در این پست نوشت: «صد روز یا بیشتر از اعلام بایدن مبنی بر ضرورت صلح و توقف تجاوز علیه جمهوری یمن بدون هیچ اقدامی گذشت و آنچه [در این خصوص] می‌گفتیم ثابت شد که این اظهارات، احساسی و فاقد برنامه است. این حرف‌ها، دارای طرح‌های عملی در این زمینه نیست وخوش‌بینی که برخی‌ها نشان می‌دادند، بی‌جا بود. ما [هم] در آن زمان گفتیم که احساسات را با احساسات پاسخ می‌دهیم. آیا چنین نیست؟».

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اواخر بهمن‌ماه گذشته، در نخستین سخنرانی خود پس از تصدی این پست، در توضیح سیاست خارجی واشنگتن، در خصوص جنگ یمن مدعی شد که قصد دارد به این جنگ پایان دهد.

وی  جنگ یمن را  «فاجعه راهبردی» توصیف و ادعا کرد که به حمایت آمریکا از حمله یمن از جمله فروش تسلیحات خاتمه خواهد داد اما تاکنون حملات ائتلاف سعودی-اماراتی که از حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی برخوردار است، حملات به یمن را متوقف نکرده و حتی در مسیر تبادل اسرا نیز سنگ‌اندازی می‌کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات