صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۴  ، 
شناسه خبر : ۳۳۲۰۸۵

«سعد السعدی» عضو دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» تأکید کرد، «گروه های مقاومت عراق، پایان آتش‌بس با آمریکا را اعلام کردند.»
السعدی به خبرگزاری شفق نیوز گفت، گروه های مقاومت همچنین، عملیات خود را علیه منافع آمریکا در عراق آغاز کردند.
وی با بیان اینکه هیچ آتش‌بسی با آمریکا در کار نیست، خاطرنشان کرد، مقاومت به جنگ مستقیم برای مقابله با آمریکای اشغالگر ادامه می‌دهد تا نیروهای این کشور از عراق خارج شوند.
این مسئول عراقی تصریح کرد، برخی از فراکسیون های سیاسی در مسیر آمریکا حرکت می‌کنند و منافع آنان به حضور این کشور، گره خورده است.
السعدی خاطرنشان کرد، گرایش های عمومی در عراق، مخالف حضور اشغالگری است و به همین دلیل، باید مصوبه پارلمان و اراده مردمی مبنی بر خروج نیروهای خارجی از این کشور عملی شود.
از زمان شهادت سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس سازمان الحشدالشعبی عراق، کاروان‌های لجستیکی متعلق به ائتلاف آمریکا به طور هفتگی و گاهی در طول یک روز چند بار هدف انفجار بمب کنار جاده‌ای قرار می‌گیرند.
گروه‌های مقاومت عراق تاکید دارند که دولت عراق با عمل به مصوبه پارلمان این کشور، باید نیروهای بیگانه را از عراق اخراج کند.
با وجود اظهارات مقامات آمریکایی و عراقی درباره محدود شدن مأموریت نظامیان خارجی به آموزش و اقدامات مستشاری به نیروهای عراقی، گرو‌ه‌های مقاومت با اشاره به ورود گسترده کاروان‌های لجستیکی آمریکایی به خاک این کشور و مشارکت نیروهای آمریکایی در عملیات‌های نظامی عراق تأکید دارند که این اقدامات نمی‌تواند بیانگر محدود شدن مأموریت نظامیان آمریکایی باشد.

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات