صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۷  ، 
شناسه خبر : ۳۳۲۳۹۶
رسانه‌ها شنبه گزارش دادند که روسیه سامانه‌های دفاع موشکی سوریه را تقویت کرده و این باعث محدود شدن حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این کشور شده است.
پایگاه بصیرت / گروه بین المللی

یک خبرگزاری روسی یکشنبه شب به وقت تهران از موفقیت پدافند هوایی سوریه در مقابله با راکت‌های شلیک شده خبر داد.
خبرگزاری «اسپوتنیک» در این زمینه نوشت که پدافند هوایی سوریه موفق به سرنگون کردن راکت‌های شلیک شده به اطراف «دمشق» پایتخت این کشور شده است.دریادار «وادیم کولیت» ، از مقام‌های ارشد نظامی  روسیه در سوریه گفت، پدافند هوایی سوریه تمام موشک های شلیک شده توسط جنگنده‌های اف-16 اسرائیل را  در حوالی دمشق سرنگون کرد.
رسانه‌ها شنبه گزارش دادند که روسیه سامانه‌های دفاع موشکی سوریه را تقویت کرده و این باعث محدود شدن حملات هوایی رژیم صهیونیستی به این کشور شده است.
روزنامه «دیلی صباح» به نقل از روزنامه «الشرق الاوسط» نوشت که کرد روسیه صبر خود را نسبت به اسرائیل در سوریه از دست داده است. در این گزارش ادعا شده است که این اقدام مسکو نتیجه گفت‌وگوهای روسیه و ایالات متحده است و واشنگتن از حملات مداوم اسرائیل  به سوریه استقبال نمی‌کند.
در این گزارش آمده است که این فضا اینک برای روسیه ایجاد شده تا بتواند آزادانه از نیروهای «بشار اسد» رئیس جمهور  سوریه حمایت کند و سوریه با استفاده از سامانه‌های دفاع  موشکی پیشرفته و دانش فنی، توانایی بیشتری برای سرنگونی تسلیحات رژیم اسرائیل داشته باشد. اخیراً «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه گفت که کشور وی بیش از 320 نوع سلاح را در سوریه از جمله بالگردهای جدید  آزمایش کرده است.
وزارت دفاع روسیه نیز در روزهای گذشته اعلام کرد سامانه پدافند هوایی سوریه چهار فروند موشک شلیک‌شده توسط جنگنده‌های اسرائیلی را منهدم کرد.
رژیم صهیونیستی از حریم هوایی لبنان برای حملات علیه سوریه استفاده می‌کند ، در حالی که برخی از راکت‌ها نیز از بلندی‌های  جولان اشغالی پرتاب می‌شوند.

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات