فتنه‌آفرینی در سودای قدرت نگاهی موشکافانه به نقش اصلاح‌طلبان در شکل‌گیری حوادث پس از انتخابات۸۸

فتنه‌آفرینی در سودای قدرت

اصلاح‌طلبان و اصلاح‌طلبی، هم در معنا و هم در دایره و دامنه واژگان مبهمی هستند. اما اصلاح‌طلبی چه معنایی دارد و اصلاح‌طلبان چه کسانی هستند؟ هیچ‌یک از کسانی که به این واژگان نامیده می‌شوند، قادر نیستند این دو پرسش را پاسخ دهند؛ چرا؟ برای اینکه این واژگان خارج از معنای لغوی بوده و فقط تابلوی یک اردوگاه سیاسی است که «قدرت» مهم‌ترین وجه آن است. افراد در زیر این عنوان جمع شده‌اند تا به قدرت برسند و از مواهب آن بهره‌مند شوند.
روزهای منتهی به حماسه مروري بر فرايند شکل‌گيري راه‌پیمایی نهم دي ماه

روزهای منتهی به حماسه

در سال 1388 پس از شکست اقدامات فتنه‌گران در «طرح شعارهاي انحرافي در روز قدس»، «به خيابان کشاندن هواداران در 13 آبان»، «ناکامي از به تسخير درآوردن دانشگاه در 16 آذر» و همچنين فضاي ايجاد شده در جامعه ناشي از خشم و انزجار ملت نسبت به توهين‌کنندگان به ساحت مقدس حضرت امام خميني(ره) که حاميان فتنه‌گران صورت دادند، آنان را در وضعيت بغرنجي قرار داد. در این وضعیت، سران داخلی و خارجی فتنه براي خروج از انفعال و تغيير وضعيت افکار عمومي تلاش فراوانی کردند که مهم‌ترين آن، پيگيري جدي پروژه از پيش تعيين شده «محرم سبز» بود که از هفته‌ها پیش در دستور کار اين جریان قرار گرفته بود.
پایان خیال‌های خوش‌ غرب

پایان خیال‌های خوش‌ غرب

نفوذ و دخالت قدرت‌های بزرگ در کشورهای به اصطلاح جهان سومی در تاریخ به تکرار اتفاق افتاده است که از آن به استعمار یاد می‌شود. ازاین‌رو ثروت و پیشرفت مادی کشورهای غربی از طریق چپاول سرمایه‌های کشورهای دیگر بوده است. حال که استعمار به سبک قدیمی و حضور فیزیکی کشورهای غربی امکان‌پذیر نیست، این کشورها با ترفندی جدید همچنان سعی در تداوم سیطره خود بر جهان دارند.
درس بزرگ برای امروز

درس بزرگ برای امروز

امروز هم آمریکا خود را در آستانه شکست بزرگی می‌بیند که نشانه آن برگزاری باشکوه جشن‌های 40 سالگی انقلاب اسلامی است. دشمن می‌داند که رویارویی با انقلابی که از چهل سالگی‌اش گذشته، ساده نیست؛ از این رو ممکن است به سادگی تسلیم این شکست نشده و دست به اقداماتی بزند که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن به «زهر دشمن در حال شکست» تعبیر کردند.
نقش عاشورا در مهار فتنه

نقش عاشورا در مهار فتنه

مفهوم فتنه عمری به درازای عمر بشر دارد. مهم‌ترین معنای فتنه آزمایش برای تشخیص خلوص و عدم خلوص است. قرآن کریم اسباب زیادی را معرفی کرده که با آن می‌توان انسان را آزمایش کرد. در روایات اهل بیت(ع) اشارات مخصوصی برای فتنه وجود دارد. معنای دیگر فتنه را آشوب و بلوا و اختلاف نیز گفته‌اند؛ امّا عوامل ایجاد فتنه به معنای بلوا در پی اختلاف چیست؟ انسان‌ها با چه هدفی اختلاف ایجاد می‌کنند و برای دوری از اختلاف چه اقداماتی باید انجام دهند؟
معرفی عناصر پشت صحنه فتنه، شجاعت و صراحت لازم دارد
نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت و گوی اختصاصی با بصیرت

معرفی عناصر پشت صحنه فتنه، شجاعت و صراحت لازم دارد

معرفی عناصر پشت صحنه فتنه شجاعت و صراحت لازم دارد. مشکل فتنه 88 هم همین بود. اگر بصیرت در بسیاری از خواص بود، و یا شجاعت و صراحت در برخی دیگر بود ما با مشکلات بعدی مواجه نمی شدیم.
از فتنه‌انگیزی تا اقدام ضد انقلابی

از فتنه‌انگیزی تا اقدام ضد انقلابی

ماه‌ها همراهی بیگانگان و ضد انقلابیون نشان‌دار با فتنه‌گران، ماهیت انحرافی و قدرت طلبانة سران فتنه و طراحان اردوکشی‌های خیابانی را بر ملا ساخته و ...
۱
پربازدید ها
نشریات