متولد اورشلیم؛ مستندی که هدف در آن گم است
این فیلم شروعی برانگیزاننده دارد. دلاوری (راوی مستند) در پس کوچه‌های بسیار خلوت و بارانی دوسلدوف آلمان، آدرس محلی را که قرار است در آن جشن پوریم برگزار شود، از زنی رهگذر می‌پرسد؛
بر اساس گزارش بانک جهانی توسعه، هم‌اکنون کشور ایران از نظر مقدار زمین‌های کشاورزی در رتبه ۱۵ جهان قرار دارد.
در مقطع فعلی راهبرد آمریکا در برابر ایران استفاده از ابزار اقتصادی بر اساس رویکرد فشار حداکثری است. واشنگتن برای اجرای این پروژه، از دفاتر و کارگروه های متعددی در جهت شناخت نقاط ضعف اقتصادی ایران و استفاده از آنها در جهت ضربه زدن به اقتصاد ایران بهره می برد.
جنگ لایک با تسلیحات شبکه های اجتماعی
« نبردهای آنلاین دیگر موضوع داستان های تخیلی و گزارش اتاق های فکر نیستند، بلکه قسمت اصلی مناقشات جهانی هستند. انقلاب های رنگی، بهار عربی و انتخابات ایران همه با جنگ لایک مرتبط هستند. در همه این ماجراها، تسلیحات شبکه های اجتماعی مؤلفه ای از آن ها بوده اند. هنوز دشوار است بگوئیم رای گیری خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یا انتخابات 2016 آمریکا دلیلی است که این دو نویسنده این کتاب را نوشته اند. جنگ لایک یک شاخص تاریخی است که دلیلی بر یک تهدید در حال ظهور است.»
شاه هم این کارها را می‌کرد!
این شبهه را ایجاد می‌کند که اگر انقلاب هم نشده بود و رژیم پهلوی ادامه می‌یافت، با گذشت حدود چهل سال، آن رژیم هم همین کارها را برای مردم انجام می‌داد.
دولت و مجلس به صورت جدی وارد کارزار مبارزه با فساد سیستمی، سازمان یافته و تشکیلاتی شوند.
جنجال ۹۷ برای نقشه۹۸ / همه باید حواسشان جمع باشد
بیانات در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا
اینها گفتند در سال ۹۷ ما چنین میکنیم، چنان میکنیم، و نقشه‌هایی را برای جمهوری اسلامی ابراز کردند -یعنی در واقع نقشه‌شان لو رفت- این ممکن است فریب باشد؛ ممکن است جنجال را برای سال ۹۷ بکنند، نقشه را برای سال ۹۸ بکشند؛ مِن‌باب مثال. همه باید حواسشان جمع باشد؛ به همه‌ی ملّت عرض میکنم.
عزیمت به میدان دیپلماسی و فریب
راهبرد جدید آمریکا و ائتلاف سعودی پس از ناکامی تجاوز نظامی به یمن
زمزمه تحریم‌های اروپایی علیه ایران و شاید فشارهای جدید از سوی ترامپ یا یک هیاهوی داخلی از سوی لیبرال‌های وطنی، بخشی از برنامه اضطراری غرب برای به نتیجه رسیدن در یمن است تا در یک بحران مستمر و فرسایشی علیه انصارالله، ضمن تضمین اهداف راهبردی، امکان حذف موانع و چالش‌های خود در یمن را نیز به دست آورند
تبیین ظرفیت های ایران و محدودیت های آمریکا
در شرایط کنونی آمریکا تلاش دارد سه نکته را در راستای جنگ روانی برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره به عنوان مسائل جدی در ذهن مردم مهندسی نماید: بحران ناکارآمدی ، بی اعتمادی به نظام، انگاره سیستم فاسد، تا بتواند به این وسیله نظام را با بحران مشروعیت مواجه کرده و امتیازات لازم را بگیرد. تلاش آمریکا بر این معطوف شده تا قبل از برگزاری انتخابات مجلس و مشارکت گسترده مردم و بی اثر سازی این راهبرد به نتیجه برسد.
پیام‌های گوشمالی سخت با طعم بالستیک
دیرالزور، اقلیم کردی و البوکمال برای پاسخ کوبنده و ویرانگر ما فرقی ندارند. منطقه البوکمال تحت اشراف نیروهای ائتلاف غرب به سرکردگی آمریکاست. موشک‌ها و پهپادهای ما از فراز این نیروها عبور کرده و به مقر تروریست‌ها اصابت کردند؛ در همین زمینه یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت: «یکی از موشک‌ها سه مایلی (پنج کیلومتری) ما اصابت کرد.» این نزدیک بودن محل اصابت، برای آمریکا و متحدانش پیام بسیار مهمی است که نظام اسلامی یقه متجاوزان و ناامن‌کنندگان امنیت را در هر نقطه‌ای که باشند، گرفته و می‌فشرد و ملاحظه هیچ قدرتی را نمی‌کند؛ چرا که تأمین امنیت ملی در صدر اولویت مطالبات ملت ایران است.
حادثه اهواز براساس طرحی از پیش تعیین شده صورت گرفته و انتخاب چنین روزی دارای چند پیام خاص خواهد بود:روز سی و یکم شهریور که آغاز هفته دفاع مقدس است، از سوی تروریست ها برای چنین حمله ای به منزله ادامه جنگ این گروهک ها با ایران است. در واقع گروهک های تجزیه طلب به دنبال این پیام هستند که همچنان جنگ علیه ایران ادامه خواهد داشت.
راهکارهای مقابله با جنگ هوشمند آمریکا
عبارت قدرت هوشمند اشاره به بکارگیری همزمان قدرت سخت و نرم دارد اما نقطه تمایز با سیاست های ضد ایرانی پیشین آمریکا تلفیق و ترکیب آن با ابزارهای جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی است که با هدف اثرگذاری بر جامعه ما هدف صورت می‌گیرد.
پربیننده ترین
پربحث ترین عناوین