رفتار مردم سایر کشور‌ها در برخورد با حوادث چگونه است؟
اخبار منتشره در رسانه‌های بین‌المللی حاکی از آن است که حتی در کشور‌هایی مانند؛ انگلیس و آمریکا که معمولاً حوادث غیرمترقبه همراه با قتل و غارت فروشگاه‌ها و اموال عمومی است، اخبار خسارات و تلفات ناشی از حوادث بزرگ، به‌ندرت و بسیار حساب‌شده به بیرون درز پیدا می‌کند
گول تبلیغات پر زرق و برق را نخوریم
هزینه‌های هنگفت تبلیغاتی‌ای که به شکل غیرقانونی و از طُرق نامشروع کسب می‌شود، به‌خصوص با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وضعیت معیشتی مردم، قابل اغماض نیست.
بررسی تأثیر محیط بر شخصیت انسان در کلام وحی
آیات قرآن کریم نشان می‌دهند که سنت‌ها که ایجاد عادت و تحمیل می‌کنند، از نظر قرآن پسندیده نیست و اطاعت از آن ها، فقط در شرایطی اشکال ندارد که در راستای امر الهی باشد.
روزنه‌ای به هشت سال دفاع مقدس
دفاع مقدس به ما می‌گوید، حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، حماس و جهاد اسلامی فلسطین، حشدالشعبی عراق، قواه الدفاع الوطنیه سوریه، فاطمیون افغانستان و زینبیون پاکستان همگی یک آفند و پدافند یکپارچه و پیوسته به هم در زیر خیمه انقلاب اسلامی هستند که برای اجرای فرمان حسین زمان و دفاع از حرم و حریم جبهه مقاومت آمادگی دارند و هر پاسخی با متجاوزان به مثابه پاسخ تمامی مجاهدان این جبهه یکپارچه و منسجم و به هم پیوسته و غرورآفرین است.
سرقت علمی یا دزدی معنوی
خرید پایان‌نامه و رساله دانشجویی منجر به پیدایش پدیده فارغ‌التحصیلان بی‌سواد شده است و سوءاستفاده از مقالات دانشجویان و پژوهش و تحقیق کارمندان نیز باعث عادی‌سازی این روند و سلب اعتماد در مورد صلاحیت برخی مدیران دستگاه‌ها و اساتید دانشگاه‌ها شده است.
وضعیت همراهی روحانیون ایران با نهضت امام خمینی (ره)
بررسی جریانات مختلف روحانیت در انقلاب اسلامی در ایران و عراق (۲)
وی محور مبارزات مشهد بود. البته در همان زمان وی در مشهد میان روحانیون مخالفان فراوانی داشت، ولی به دلیل موقعیت علمی استوار او، کسی تاب مخالفت علنی با او را نداشت.
سیر تطور و تحول روحانیت در عصر جدید ایران
بررسی جریانات مختلف روحانیت در انقلاب اسلامی در ایران و عراق (۱)
در دهه‌های ۴۰ و ۵۰، روحانیت بیش از پیش آماده می‌شد تا از داشته‌ها و توانایی‌های خود در راستای رویارویی با دولت و پیشبرد هدف‌های خود بهره ببرد. در این سال‌ها سه گروه اصلی در میان طیف مذهبی سنتی قابل تشخیص است.
رویکرد‌های موجود در طبقه بندی احزاب سیاسی
شاخص‌های ولایت مداری در احزاب سیاسی (بخش پنجم)
نظام تربیتی همخوان با مبانی دینی و نیاز‌های بشری
رابطۀ تفکر و تعقّل با نهادینه کردن پایه‌های تربیت دینی (۲)
اگر یک نظام تربیتی بتواند نیازهای انسان را خواست او بکند، در این صورت موفق بوده و می تواند در تقابل با مسائل جدید پویا باشد.
تربیت و معانی آن در کلام بزرگان
رابطۀ تفکر و تعقّل با نهادینه کردن پایه‌های تربیت دینی (۱)
چالش پیش آمده در نسل جدید، در مورد ارتباط با مربیان، به دلیل شیوۀ غالب عادت، تلقین و تحمیل است که بازدهی مناسبی نداشته است. اگر مبنای تربیت، بر مبنای قرآن که پرورش عقلانیت و تفکر و شناسایی معیارهاست بازگردد، بدون هیچ چالشی تربیت نسل جدید ضمانت شده است
آخرین مطلب
پربیننده ترین