اقتصادی >>  اقتصاد مقاومتی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹  ، 
شناسه خبر : ۳۱۷۳۵۴
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) اجرا و تکمیل ۲۱۶۰ پروژه سازندگی و عمرانی در کشور را از دستاورد‌های قرارگاه با وجود تحریم‌های دشمن توصیف کرد و گفت: در صنعت بنزین کشور تحریم‌ها را بی‌اثر کرده و صادرکننده‌ایم.
سعید محمد دیروز در بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه بیان کرد: دشمن با تشکیل کارگروه خاص تحریم در وزارت خزانه‌داری آمریکا جنگ اقتصادی تمام عیاری را علیه ملت ایران به راه‌انداخته است.
وی جلوگیری از خام فروشی و عدم وابستگی به نفت، نگاه به درون و ظرفیت‌های بومی، توسعه صنایع و معاون و کشاورزی را از توصیه‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری به مسئولان عنوان کرد.
محمد تصریح کرد: تحول در حوزه اقتصادی و مقابله با تحریم‌های دشمن نیازمند برخورداری از روحیه جهادی و انقلابی است و سپاه با رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی و صیانت از امنیت و آرامش ملت ایران در این عرصه مورد تهدید دشمن به ایفای نقش موثر می‌پردازد.
وی با تاکید بر اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در پیشانی جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد، گفت: این قرارگاه با روحیه جهادی و انقلابی و رصد گلوگاه‌های کشور و بن بست شکنی در زمان تحریم‌ها نقش بسزایی در خنثی کردن توطئه‌های دشمن دارد.
‌محمد تصریح کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)
با ۳۰ سال سابقه فعالیت در دوران باز‌سازی پس از جنگ تحمیلی و سپس در سازندگی و توسعه زیرساخت‌ها و انحصارشکنی و رقابت با شرکت‌های بزرگ بین‌المللی محکم و استوار گام برداشته و در ۳۰ سالگی خود الگو آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داده است.
وی افزود: امروز قرارگاه مقتدرتر از هر زمان دیگر با ۸ رده تخصصی و ۴۰ گروه و به‌کارگیری بدنه جامعه مهندسی و شرکت‌های خصوصی در مسیر عمران، آبادانی و سازندگی کشور مجاهدت و تلاش می‌کند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) تاکید کرد: در شرایطی که دشمن توان و تمرکز خود را بر تحریم اقتصادی گذاشته است، ما اجرای ۲۵۵ پروژه بزرگ فعال را در کشور دنبال می‌کنیم.
‌محمد، تکمیل ۲۱۶۰ پروژه مهم کشور را از دستاورد‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) برشمرد و اظهار کرد: ما امروز در صنعت بنزین کشور نه تنها تحریم‌ها را بی‌اثر کرده‌ایم، بلکه با اجرای پالایشگاه میعانات گازی خلیج‌فارس به صادر‌کننده بنزین مبدل شده‌ایم.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) اجرای ۶ فاز پارس جنوبی و تأمین ۲۰ درصد تولید گاز شیرین کشور، ۴۰ درصد پروژه‌های آزادراهی، ۴۸ درصد پروژه‌های مترو و ۲۸ درصد پروژه‌های راه آهن را از دستاورد‌های قرارگاه عنوان کرد که با به کارگیری بخش خصوصی و پیمانکاران صورت گرفته است. وی گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) همراه با اجرای پروژه‌های عمرانی و ملی بیش از ۱۰۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی را در نقاط محروم و کم برخوردار کشور در راستای کمک به هم‌وطنان اجرا کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات