صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰  ، 
شناسه خبر : ۳۱۹۵۲۶
سوال بسیار مشخص از امریکایی ها این است که اگر ماهواره های شما چنین چیزی را در این سو متوجه شده اند، چگونه نتوانستند ١٣ موشک بالستیک ایرانی که پایتخت امریکا در عراق (عین الاسد) را ویران کرد را تشخیص دهند
 پس از حمله موشکی سنگین ایران به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق که به عنوان بخشی از پروسه انتقام ایران از ترور ناجوانمردانه شهید سپهبد قاسم سلیمانی توسط رژیم تروریستی امریکا صورت گرفت، سیا و پنتاگون سناریویی برای نجات هیات حاکمه امریکا از تحقیر بزرگ ناشی از این مساله طراحی کرده اند.
تحقیر تاریخی امریکا از نخستین ساعات بامداد روز گذشته به تیتر یک رسانه های بزرگ دنیا تبدیل شده است.  این تحقیر امریکا پس از توضیحات مفصل امروز سردار حاجی فرمانده نیروی هوافضای سپاه که جزییات و ناگفته های مهمی از این اقدام تلافی جویانه ایران منتشر کرد رنگ و بوی جدیدی به خود گرفت.
هیات حاکمه امریکا از روز گذشته و به دنبال ناتوانی از مقابله به مثل با ایران جلسات متعددی برای چگونگی به حاشیه بردن این مساله برگزار کرده است.
برخی منابع غربی می گویند استفاده از کارت سقوط هواپیمای بویینگ متعلق اوکراینی در نزدیکی فرودگاه امام خمینی(ره) یکی از مصوبات جلسات کاخ سفید بوده و فضاسازی بر اساس آن به سیا و پنتاگون واگذار شده و مدیران رسانه های بزرگ غربی درباره آن توجیه (brief) شده اند.
بر همین اساس از ساعاتی قبل رسانه های غربی روی این مساله متمرکز شده اند و پنتاگون نیز با صدور بیانیه ای گفته است که تصاویر ماهواره ای شان آنها را تا حد زیادی متقاعد کرده که هواپیمای اوکراینی به اشتباه توسط موشک ایرانی ساقط شده است!
این در حالی است که اولا موشکها نه از تهران بلکه از جای دیگری شلیک شده اند که اساساً فاصله بسیاری با تهران دارد؛ ثانیاً برخورد موشک نه موجب آتش سوزی بلکه موجب انهدام هواپیما در آسمان می شود. حال آنکه تصاویر واضحی نشان میدهد هواپیمای اوکراینی به دلیل نقص فنی آتش گرفته و بعد از لحظاتی سقوط کرده و لاشه ی باقی مانده هواپیما نیز کاملا این موضوع را تایید میکند.
همچنین سوال بسیار مشخص از امریکایی ها این است که اگر ماهواره های شما چنین چیزی را در این سو متوجه شده اند، چگونه نتوانستند ١٣ موشک بالستیک ایرانی که پایتخت امریکا در عراق (عین الاسد) را ویران کرد را تشخیص دهند و نتوانستند با آن مقابله کنند؟  چنین اظهار نظرهایی توسط پنتاگون با تمسخر تحلیلگران نظامی روبرو شده است.
رییس سازمان هواپیمایی نیز پیشتر چنین ادعاهایی را کاملا بی منطق و مردود شمرد. 
کارشناسان اوکراینی به ایران اعزام شده اند و برای آنها چنین مساله ای واضح خواهد بود.
منابع غربی میگویند کاخ سفید مایل است با فشار به برخی مقامات از جمله رییس جمهور اوکراین اقای زلینسکی چنین ادعایی علیه ایران را دست کم برای یک دوره موقت پیگیری کند تا تحقیر عین الاسد را کاهش یابد.
دموکراتها در امریکا اخیراً به دلیل فشار ترامپ به زلینسکی (رییس جمهور اوکراین) برای کمک به او در انتخابات ٢۰ ٢۰ پروسه استیضاح او را اغاز کرده اند که در مجلس نمایندگان این استیضاح رای اورد و کار به سنا کشیده شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات