صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹  ، 
شناسه خبر : ۳۱۹۷۳۳
 روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی بسیار انتقادی به قلم تیموتی اگان ترامپ را ابلیسی خواند که به دلیل بی تفاوتی انسان های خوب قدرت گرفته است.
نیویورک تایمز: ابلیس ترامپ واگیر است
1- رئیس جمهورِ قدرتمندترین دموکراسی جهان تهدید به ارتکاب جنایت جنگی می کند- هدف قرار دادن اماکن فرهنگی. بربریتی که فقط از عهده ی گروهک هایی مثل طالبان بر می آید. ترامپ، انسانی نادان، کینه جو و خودشیفته است. وقت آن رسیده که سخنان جسورانه آن افسر نیروی دریایی را تکرار کنیم که گفت: تحت مدیریت ترامپ، ایالات متحده یک اتحادیه ی فساد است که هزاران نقطه شر محرک آن هستند و آن شر، واگیر است.
2- ما همواره این هشدار بدون تاریخ انقضا پیرامون اخلاقیات انسانی را شنیده ایم: تنها لازمه پیروزی یک شیطان این است که آدم های خوب هیچ کاری نکنند. در آمریکا و در سه سال گذشته ما شاهد مصداق واقعی چنین فرضیه ای بوده ایم. جایی که ریاست جمهوری ترامپ نشان داد که چطور افراد خوب کاری نکردند و یک شیطان که زمام امور را به دست گرفته از آنها بهره کشی می کند.
3- این شر است یا سیاست، وقتی ترامپ یک خانواده ی خوشنام را بدنام می کند یا دستور می دهد کودکان را از مادرانشان جدا کرده و در قفس بیندازند؟
4- در مورد واقعیت ها هیچ اختلاف نظری نیست: ترامپ تلاش کرد تا یک دموکراسی، مجبور به انجام کارهای کثیف سیاسی اش شود. او تلاش کرد تا یک قدرت خارجی در انتخابات ما نفوذ کند. آنچه که بسیار مورد شک و تردید است اینکه آیا آن دسته از مردم خوب ما کاری خواهند کرد یا نه.
5- شیطان های کوچک تر همان سناتورهای جهوری خواه هستند که می دانند رئیس جمهور سوگندش را نقض کرده و سزاوار استیضاح است، اما شهامت گفتنش را ندارند.
6- در مورد سرایت شر، فرماندار تگزاس را مثال بزنیم که ماه گذشته از پذیرش حتی تعداد اندکی از پناهندگان قانونی آواره از جنگ و قحطی امتناع کرد. در گذشته مردمی از کوبا، ویتنام و آفریقا به آمریکا می آمدند و به بهترین شهروندان ما تبدیل می شدند.
7- متاسفم، در دوره ی ترامپ آمریکا آن آمریکایی که باید باشد نیست. وقتی پرچم نفرت بالاست و هواداران ترامپ ایستاده برایش هورا می کشند.
8- همه ی آن افراد خوب باید دو گام مهم را بردارند: سطح فساد و تباهی انباشته شده در کاخ سفید را درک کنند. دوم، براساس آن فهم با آن فساد بجنگند. شما یا باید بجنگید و یا جزء آن دسته از افرادی باشید که کاری انجام نمی دهند و اجازه ی انتشار شر را می دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات