صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۴۲۱۷
وزارت خزانه‌داری آمریکا یک فرد و دو شرکت مستقر در امارات متحده عربی را به بهانه ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم قرار داد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، شرکت‌های «Parthia Cargo» و «Delta Parts Supply FZC» به دلیل تأمین قطعات یدکی و ارائه خدمات لوجستیکی به شرکت هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.
آمریکا یک شهروند ایرانی ساکن در امارات متحده عربی را هم به اتهام اینکه مالک شرکت Parthia Cargo است در فهرست تحریم قرار داد.
دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا اردیبهشت‌ماه سال جاری، یک شرکت مستقر در چین را به بهانه ارتباط با شرکت هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
در آن بیانیه که سی ام اردیبهشت‌ماه صادر شده بود، شرکت Shanghai Saint Logistics Limited مستقر در چین به دلیل فعالیت به عنوان نماینده فروش شرکت ماهان‌ایر در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته بود.
خزانه‌داری آمریکا در آن زمان اعلام کرد، از سال ۲۰۱۸ این هفتمین نماینده فروش شرکت ماهان‌ایر است که توسط آمریکا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.
دولت آمریکا در راستای سیاست فشار علیه ایران شرکت ماهان‌ایر را به دلیل آنچه به ادعای این کشور ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خوانده شده در فهرست تحرم‌ها قرار داده است.
«استیون منوشین»، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا گفت: «ما برای هدف قرار دادن شرکت‌هایی که به ارتباط تجاری با ماهان‌ایر ادامه می‌دهند تردید نخواهیم کرد.»
آمریکا با متهم کردن شرکت هواپیمایی ماهان به انتقال نیرو به سوریه این شرکت را در فهرست تحریم‌ها قرار داده و کشور‌های اروپایی را هم برای تحریم آن تحت فشار قرار می‌دهد.
در ماه‌های گذشته، اسپانیا و ایتالیا دو کشوری بوده‌اند که به دلیل فشار‌های آمریکا گفته‌اند پرواز‌های شرکت هواپیمایی ماهان را لغو می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات