صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۱۲۴
غلامحسین کرباسچی، چهره اصلاح طلب و دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی درباره ذوق‌زدگی از انتخاب بایدن اظهار داشته است: «بله، ما ذوق‌زده شدیم چون دیدیم رئیس‌جمهوری که بسیار با ایران بد عمل کرد و فردی را مانند سردار سلیمانی به شهادت رساند و برای اولین بار در طول تاریخ آمریکا مسئولیت یک عملیات تروریستی را برعهده گرفت، و از عنوان «ترور» هم استفاده کرد از سوی اکثریت مردم آمریکا کنار زده شد. این باعث خوشحالی است. اگر یک عده در داخل از این موضوع ناراحتند باید توضیح دهند که منطق‌شان چیست؟»

هرچند فهم صحت یا عدم صحت این ادعای اصلاح طلبان سخت نیست و کرباسچی در همین گفتگو از لزوم استفاده از روزنه بایدن اشاره کرده اما باید یادآور شد ادعای کرباسچی پیرامون ذوق زدگی از شکست قاتل حاج قاسم سلیمانی در حالی است که وی در ایام انتخابات سال ۹۶ در ستاد انتخاباتی حسن روحانی در اصفهان، طی اظهارات توهین آمیزی به مدافعان حرم گفته بود: «غیرت دینی آیا این است که به اسم دفاع از حرم و اینها، این همه دستگاه بی حساب و کتاب (به وجود بیاید). ما هم دلمان می‌خواهد در سوریه و لبنان و یمن و همه اینجا‌ها صلح برقرار شود، دفاع از مظلوم شود و شیعیان تقویت شوند، اما آیا این کار با پول دادن و اسلحه خریدن و کشتن وزدن انجام می‌شود؟ این دولت با غیرت دینی می گوید بگذارید ما از توان دیپلماسی برای حل مسائل استفاده کنیم. توان دیپلماسی ما که شش ابرقدرت را جلوی خود می نشاند و بزرگترین مسئله تحریم را در شورای امنیت حل کند، می تواند این مسائل را با توان دیپلماسی حل کند. مگر ما این جوان‌های عزیز را از آب درآوردیم که بگذاریم شهید شوند. ما دلمان می‌سوزد جوان‌هایمان شهید شوند و مردم کشته شوند».

مخاطبان گرامی! نظر شما درباره اظهارات کرباسچی چیست؟ آیا خوشحالی اصلاح طلبان از پیروزی جو بایدن به خاطر شکست قاتل سردار سلیمانی است؟

پی نوشت: جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکایی ها، هم حزبی و معاون باراک اوبامای ایجاد کننده داعش است که اتفاقا در زمان ترور سردار سلیمانی به دستور ترامپ، با بیانیه ای حمایت خود را از از این اقدام تروریستی اعلام کرد.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات