صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷  ، 
شناسه خبر : ۳۲۸۰۸۱
به نقل از راشاتودی، بامداد دوشنبه سخنگوی حزب حاکم «اتحادیه ملی برای دموکراسی» در میانمار اعلام کرد که همزمان با تشدید تنش‌ها میان مقامات حزب مذکور با فرماندهان ارتش و تشدید نگرانی‌ها از وقوع یک کودتای نظامی در این کشور «آنگ سان سوچی» رهبر غیررسمی میانمار به همراه شماری از مقامات بلندپایه حزب حاکم بازداشت شدند.
سخنگوی حزب حاکم میانمار اعلام کرد که این مقامات بلندپایه بامداد دوشنبه توسط نیروهای ارتش میانمار بازداشت شدند.
سخنگوی حزب «اتحادیه ملی برای دموکراسی» با اعلام این خبر به خبرگزاری رویترز گفت: «می‌خواهم به مردم کشورمان بگویم که شتابزده واکنش نشان ندهند و از آنها می‌خواهم که مطابق با قانون عمل کنند». وی در ادامه گفت پیش بینی می‌کند که او هم به زودی بازداشت شود.
بازداشت سان سوچی، رهبر حزب حاکم میانمار و شماری دیگر از مقامات این حزب پس از آن روی داد که ارتش این کشور بر درخواست خود جهت انجام تحقیقات در مورد بروز تقلب در انتخابات سال گذشته پافشاری می‌کرد.
گفتنی است، حزب «اتحادیه ملی برای دموکراسی» در انتخابات ماه نوامبر با اختلاف آرای چشمگیری پیروز شد، اما به اتهام عدم اعطای حق به رأی دهندگان در این منطقه پرتنش مورد انتقاد گسترده گروه‌های راست گرا قرار گرفت.
گروه اپوزیسیون و متحد با ارتش میانمار نتایج این انتخابات را به چالش کشید، و ارتش میانمار نیز چند هفته پیاپی ادعا می‌کرد که تخلفات گسترده انتخاباتی به وقوع پیوسته و اینکه ۸.۶ میلیون مورد تقلب پیدا کرده است.

هفته گذشته نیز سخنگوی ارتش میانمار گفته بود که ژنرال «مین آنگ هلاینگ» فرمانده این ارتش، به عنوان قدرتمندترین شخصیت سیاسی-نظامی در میانمار، پیش‌تر به بروز «تقلب و بی عدالتی» در جریان انتخابات اشاره کرده بود.
با این حال، سخنگوی ارتش میانمار احتمال وقوع کودتا از سوی نظامیان را رد نکرد.
شایان ذکر است، ارتش میانمار دارای نقش مهم و مؤثری در عرصه سیاسی این کشور است و به یُمن قانون اساسی نوشته شده در دوران حکومت نظامی کنترل شماری از وزارتخانه‌های کلیدی این کشور را در دست دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات