صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۵  ، 
شناسه خبر : ۳۲۹۴۷۴
به گفته برخی منابع، مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و آمریکا ادعا می‌کنند کره شمالی برای رونمایی از یک زیردریایی ۳۰۰۰ تنی جدید آمادگی دارد و فقط منتظر زمان مناسب برای این کار است.

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، این ارزیابی بعد از آن بیان شده که یک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد پیونگ‌یانگ یک شناور تست موشکی با قابلیت فرو رفتن در آب را در سایت تست موشکی خود جابه‌جا کرده که احتمالاً نشانه تست آتی یک موشک بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی (SLBM) است.

این منابع گفتند: مقامات اطلاعاتی هر دو کشور کره جنوبی و آمریکا ارزیابی کرده‌اند که کره شمالی ساخت زیردریایی ۳۰۰۰ هزار تنی را که در ژوئیه سال ۲۰۱۹ از آن رونمایی کرد، به پایان رسانده است. طبق برآورد مقامات،  کره شمالی در حال بررسی زمانبندی مناسب رونمایی از زیردریایی برای یک تاثیر استراتژیک از جمله به حداکثر رساندن فشار علیه آمریکاست.

منابع مذکور افزودند کره شمالی امکان دارد از این زیردریایی در یک مراسم پرتاب رونمایی کند و در واقع رونمایی از یک موشک بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی مثل Pukguksong-۳ باشد.
پیشتر خبرگزاری یونهاپ به نقل از منابع اطلاعاتی و نظامی کره جنوبی از رصد فعالیت‌های کره شمالی در زمینه به آب انداختن یک زیردریایی اتمی خبر داده بود.

بنابر ادعای کره جنوبی، این زیردریایی ۳ هزار تن وزن دارد و قادر به حمل سه موشک بالستیک است. 
کره شمالی در حال حاضر با ادامه تحریم‌های شدید آمریکا علیه این کشور و همچنین محدودیت‌های شدید ناشی از ویروس کرونا روبه‌رو است.  این کشور با تحریم از سوی متحدان آمریکا نیز مواجه است به طوری که اخیراً دولت ژاپن تحریم‌های یکجانبه خود علیه کره شمالی را به بهانه ادامه توسعه سلاح‌های اتمی و برنامه موشکی این کشور و همچنین عدم حل و فصل مساله ربوده شدن شهروندان ژاپنی به مدت دو سال دیگر تمدید کرد.

کره شمالی اخیراً با اعلام اینکه ایالات متحده با ارسال چند پیام از طریق ایمیل و تلفن به دنبال برقراری تماس با این کشور بوده است، تلاش دولت جدید آمریکا برای برقراری تماس با این کشور را «فریبی سخیف» برای اتلاف وقت توصیف و تأکید کرد تا زمانی که واشنگتن سیاست‌‌های خصمانه خود را تغییر ندهد، با‌ آن وارد مذاکره نخواهند شد.
مقام‌های پیونگ یانگ می‌گویند تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات