صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۴۱۹۲
سردار جوانی:
کمک آمریکا، انگلیس، شوروی و... به صدام در جنگ تحمیلی به دلیل پایین کشیدن پرچم اسلام بود که با عنایت خداوند متعال با شکست مواجه شد.
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت سردار یدالله جوانی امروز در مراسم اجلاسیه پایانی یادواره ٤٠٠ شهید شهرستان ابهر که در راستای کنگره ٣٥٣٥ شهید استان زنجان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: شهدا چه  کرده‌اند که خداوند این چنین به آن‌ها عزت داده است.
 
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بیش از چهار دهه از آغاز جنگ تحمیلی می‌گذرد، تصریح کرد: نام و یاد شهدا همواره ماندگار و جاوید است.
وی با بیان اینکه خداوند متعال به شهدا عزت دنیوی و اخروی عطا کرده است، افزود: امروز جوانان این مرز و بوم با کار، تلاش و همت والای شبانه‌روزی با برگزاری چنین محافل و یادواره‌هایی یاد و خاطره شهدا را گرامی می‌دارند. 
 
سردار جوانی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی اگر بخواهد دارای عزت و سربلندی،هویت انسانی-اسلامی باشد، می‌بایست عنصر جهاد همواره در آن ثابت و پایدار باشد،گفت: جامعه بدون جهاد ذلیل و حقیر است، چرا که دشمنان، زورگویان و مستکبران در این جامعه در صدد تضعیف، تحریف و تخریب دین بوده و می‌خواهند چنین جامعه‌ای را تحت سیطره خود در بیاورند.
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه شهدا لباس رزم به تن کرده و با جهاد در مقابل دشمنان ایستادند، بیان داشت: رزمندگان دفاع مقدس سبب عزتمندی، سربلندی و سرافرازی کشور شدند.
وی با بیان اینکه روز ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ صدام، با توهم جنگ شش‌روزه تا پیروزی، جنگ علیه ایران را آغاز کرد، افزود: غافل از اینکه جوانان امام راحل با غیرت و شجاعت خود به فرمان ولی خود لبیک گفته و اجازه نخواهند داد دشمن ذره ای از خاک کشور را تصرف کند.
 سردار جوانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) ماهیت جنگ را به درستی به مردم تبیین کرده و دفاع را مردمی کرد، اذعان داشت: کمک آمریکا، انگلیس، شوروی و... به صدام در جنگ تحمیلی به دلیل پایین کشیدن پرچم اسلام بود که با عنایت خداوند متعال با شکست مواجه شد.
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در یادواره شهدا، این شهدا هستند که میزبانند و ما میهمان هستیم، متذکر شد: از شهدا بخواهیم که یاری‌گر و شفاعت کننده ما در دنیا و آخرت باشند.
 وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همواره در طول سخنان گهربار خود نکاتی پیرامون دفاع مقدس بر ملت ایران بخصوص جوانان و مسؤولین متذکر شده اند، یادآور شد: به فرموده رهبری جنگ یک گنج است و می‌بایست از این گنج مراقبت کرد.
 سردار جوانی با تاکید بر اینکه دوران دفاع مقدس سرمایه بی‌نظیر و بی‌بدیل است،گفت: چرا که این دوران انباشته از درس‌ها و آموزه‌هایی است که اگر این ملت برای همیشه تاریخ بخواهد سربلند و عزیز و پر افتخار باشد، همواره باید از دوران دفاع مقدس درس بگیرد.
 
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا و رزمندگان ایرانی در دوران دفاع مقدس با برخورداری از نصرت الهی، جنگ جهانی سوم را خنثی و دنیای استکباری را با تمام توانمندی و فخرفروشی‌هایی که داشت، تحقیر کردند، خاطرنشان کرد: یادواره‌های شهدا بهترین بستر برای انتقال فرهنگ مقاومت برای نسل جوان است.
وی با بیان اینکه دوره نورانی دفاع مقدس باعث افتخار جوانان است، تصریح کرد: دشمن با تحریف می‌خواهد نگاه‌ها به دفاع مقدس تغییر پیدا کند و تاریخ هم این را نشان می‌دهد چرا که تحریف امام حسین(ع) با اسلام اموی و دستگاه‌های یزیدی و ساختن چهره‌ای دیگر از امام حسین(ع)، واقعه عاشورا را پدید آورد.
سردار جوانی گفت: حملات ۲ هفته اخیر و کشتار شیعیان در خانه خدا نیز جنایت‌هایی است که بر اثر جهل و نادانی انجام می‌شود و با این تصور که با اقدامات جنایتکارانه خود به بهشت می‌روند و با این کار خود می‌خواهند شیعه را کافر و مشرک معرفی کنند.
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار کرد: این فرمایش به دلیل است که تا زمانی که فرهنگ مقاومت در جامعه، پویا باشد این جامعه، عزیز است و اگر دشمن در سال‌های بعد از دفاع مقدس جرات نکرد که بار دیگر، ملت ما را بیازماید به دلیل ضربه‌ای است که شهدا به دشمن زدند و دشمن را مات و مبهوت گذاشتند.
 وی خاطرنشان کرد: امروز جوانان در کنار حس، حال و شور عاشورایی در محفل شهیدان باید همواره معارف دفاع مقدس را مورد توجه قرار دهند و آموزه‌های دفاع مقدس که موتور پیشران ملت ما به سمت قله‌های آرمانی است را مد نظر داشته باشند.
سردار جوانی با بیان اینکه تمدن‌سازی انقلاب و رسیدن به حیات طیبه در بیانیه گام دوم تفسیر شده است، افزود: آرمان انسانی، رشد، تعالی و کمال است که ستمگران آن را بر نمی‌تابند.
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کار شهدا خدایی بود و سبقه خدایی داشت، گفت: همین کار باعث تجمیع تمام افتخارات در جنگ تحمیلی و تحقیر دشمن شد و باعث شد که جنگ، دفاع مقدس شود.
 وی با اشاره به آزادی خرمشهر اظهار داشت: صدام وقتی مقاومت ملت در خرمشهر را دید به این نتیجه رسید که جنگ را نمی‌تواند با پیروزی به پایان برساند، لذا به فکر مذاکره و گرفتن امتیاز از ایران در برابر آزادی خرمشهر افتاد.
 سردار جوانی با بیان اینکه تمام صاحبنظران نظامی بر این باور بودند که محال است که ایران بتواند خرمشهر را با عملیات نظامی آزاد کند، خاطرنشان کرد: خرمشهر، شهر کوچکی بود اما صدام به اندازه‌ای نیرو وارد آن کرده بود که رزمندگان اسلام ۱۹ هزار عراقی را به اسارت گرفته و ۱۶ هزار نفر را نیز کشته و یا زخمی کردند.
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه صدام فکر می‌کرد که با کشاندن ایران به پای میز مذاکره و گرفتن امتیاز می‌تواند خرمشهر را پس دهد، گفت: اما بعد از چندین شبانه‌روز نبرد سرانجام خرمشهر در سوم خرداد ۱۳۶۱ آزاد شد و امام خمینی(ره) فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند که عامل اصلی آزادی خرمشهر، باور و اعتقاد رزمندگان به نصرت الهی بود.
 وی اظهار داشت: امروز دشمن با استفاده از جهل و نادانی برخی کشورهای منطقه، گروهی افراطی، جاهل و نادان را به خدمت گرفته که برای آمریکا، انگلیس و صهیونیست کار می‌کنند.
 سردار جوانی با اشاره به قرار گرفتن در هفته وحدت خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با نامگذاری این هفته، ندای وحدت را سر داد و امروز اگر بخش عمده‌ای از یک میلیارد و  ۹۰۰ میلیون نفر مسلمان در فقر و فلاکت زندگی می‌کنند، اولین عامل آن تفرقه است.
 
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه توطئه داعش از سوریه به عراق کشیده شد، افزود: سخنگوی داعش خطاب به نوری المالکی گفت که زمان تسویه حساب با شما فرا رسیده اما نه در بغداد بلکه در نجف و سپس کربلا، کاظمین و سامرا را با خاک یکسان خواهیم کرد و بعد از عراق، نوبت ایران است.
سردار جوانی با بیان اینکه این نقشه دشمن است و با کسی شوخی نمی‌کند، تصریح کرد: به همین دلیل، شهید حاج قاسم سلیمانی برای پایداری و عزت ملت ایران به سوریه رفت تا مقاومت و حزب‌الله حفظ شود، چرا که دشمن می‌خواست مثل مور و ملخ به کشورمان وارد شود.
 معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا و صهیونیست و کشورهای مرتجع، سیلی اصلی را از ایران خورده‌اند، تصریح کرد: امروز ایران در امنیت و آرامش قرار دارد و از شهیدان خود تجلیل می‌کند چون عزت و عظمت به ملت خود داده‌اند.
 وی با بیان اینکه تنها یک راه برای حفظ عزت و عظمت خود در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی داریم و آن راهی است که شهدا رفتند، گفت: دفاع مقدس ما یک گنج است که به ما ابزار، امکانات، آموزه‌ها و رهنمودها را برای عبور از موانع بر سر راه می‌دهد و رهبر انقلاب نیز همواره تاکید کرده‌اند که باید راه شهیدان را ادامه دهیم.
 سردار جوانی با بیان اینکه شهدا از ما این را طلب می‌کنند که ما جهاد کردیم و شما هم جهاد کنید، خاطرنشان کرد: یکی از چهره‌های جهاد بر اساس آموزه‌های دینی و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در میدان و کارزار جنگ است اما اولویت امروز، جهاد تبیین است.
 
وی افزود: دشمن با انواع شیوه‌ها و روش‌ها و بسیج امکانات و فضای مجازی و اجیر کردن مزدوران می‌خواهد نسبت به اسلام، امام، رهبری، بسیج، سپاه و ارزش‌ها بدبینی وجود داشته باشد تا بتواند اسلام ناب را بگیرد لذا رهبر انقلاب بر جهاد تبیین، تاکید کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات