صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۱  ، 
شناسه خبر : ۳۳۴۶۶۹

 برت مک گورک، مسئول هماهنگ کننده شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور خاورمیانه با تکرار ادعای همیشگی آمریکا مبنی بر قصد کشورش از حضور در خاورمیانه برای مقابله با تهدیدات ایران، گفت که ایالات متحده به هیچ عنوان تصمیمی برای خروج از منطقه خاورمیانه ندارد.
وی همچنین درباره خروج مفتضحانه آمریکا از افغانستان گفت: «این منطقه بیش از حد مهم است، بیش از حد بی ثبات است – [مساله] افغانستان به افغانستان مربوط بود و هیچ ارتباطی با تعهد ما در اینجا و در این منطقه نداشت.»
مک گورک همچنین مدعی شد که آمریکا همچنان به استفاده از دیپلماسی برای مقابله با تهدیدات از سمت ایران درمنطقه، به ویژه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای ادامه خواهد داد، اما همچنین آماده است تا در صورت شکست دیپلماسی، «گزینه های دیگر» را نیز دنبال کند.
مک گورک با بکار بردن واژه «متخاصم» در مورد ایران گفت که واشنگتن از «دیپلماسی» برای یافتن هر راهی برای کاهش تنش در هر کجا که ممکن باشد استفاده خواهد کرد.
وی همچنین ادامه داد گفت: «ما با بازدارندگی، دیپلماسی، تنش زدایی شروع می کنیم، ما روی آنچه مهم است تمرکز می کنیم، از خود و دوستانمان محافظت خواهیم کرد.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات