صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹  ، 
شناسه خبر : ۳۳۴۷۷۹

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت «علی باقری کنی» مذاکره‌کننده ارشد ایران در آستانه دور جدید مذاکرات وین گفت: با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگوها شده‌ایم.
باقری این مطلب را یکشنبه‌شب پس از دیدار با رؤسای هیئت‌های چین و روسیه و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را به‌عهده دارد مطرح کرد.
وی در گفت‌وگوی مشترک با خبرنگار ایرنا و صداوسیما گفت: قبل از آغاز دور جدید گفت‌وگوها رایزنی‌هایی با برخی از طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات داشتیم. روز گذشته و امروز هیئت‌های کارشناسی ایران با هیئت‌های کارشناسی روسیه و چین جلسات مفیدی را داشتند. امروز هم سفرای روسیه و چین که رؤسای هیئت‌های روسیه و چین در گفت‌وگوهای چهار به‌علاوه یک با ایران هستند دیداری را با من در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین داشتند.
باقری افزود: در این جلسات، بحث‌های مختلف و مفیدی را با دو طرف روسی و چین برای آمادگی آغاز گفت‌وگوهای ایران و چهار به‌علاوه یک در دور جدید گفت‌وگوها که هشتم آذر در وین آغاز خواهد شد داشتیم.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با یک اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگوها شده است. ترکیب هیئت جمهوری اسلامی ایران نشان‌دهنده این عزم و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای برداشتن گام‌های جدی در زمینه لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکایی‌ها علیه ملت ایران است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها به‌طور مؤثر برای تأمین هدف جمهوری اسلامی ایران در زمینه لغو این تحریم‌ها نقش داشته باشد.
باقری در خصوص مدت زمان دور جدید مذاکرات وین بیان داشت: در این دور از گفت‌وگوها تمرکز و اولویت اصلی بر موضوع لغو تحریم‌ها خواهد بود و قاعدتاً دوره زمانی برای این دور از گفت‌وگوها را نمی‌شود پیش‌بینی کرد.
وی با این حال اضافه کرد: در جلسه روز دوشنبه، «چشم‌انداز آتی این دور از گفت‌وگوها مورد بحث هیئت‌های مختلف قرار خواهد گرفت و به‌احتمال قوی چارچوب و دوره زمانی این دوره از گفت‌وگوها مشخص خواهد شد.»نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات