صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۹  ، 
شناسه خبر : ۳۳۸۸۱۷

آوی گیل مدیر کل سابق وزارت خارجه رژیم صهیونیستی و پژوهشگر یک مرکز صهیونیستی در مقاله‌ای در روزنامه «معاریو» با اشاره به وضعیت جمعیتی در بیت المقدس و افزایش چشمگیر جمعیت عرب و فلسطینی این شهر از مخاطرات پیش روی هویت یهودی و ظهور دوگانگی قومیتی در درون مرزهای رژیم صهیونیستی و در صورت ادامه روند حاضر امکان تقسیم این رژیم سخن گفته است.
این تحلیلگر صهیونیست با درنظر داشتن مشارکت اعراب ساکن قدس در انتخابات های آتی شهرداری ها معتقد است دیر یا زود شاهد مشارکت اعراب ساکن قدس در انتخابات شهرداری خواهیم بود و آنها به زودی موفق خواهند شد تا موانع قبلی پیش پای خود را کنار زده و حقوق قانونی خویش از جمله حق رای را مطالبه نمایند. در چنین شرایطی در صورت ممانعت اسرائیل از رای دهی این گروه، جهان در کنار اسرائیل نخواهد ایستاد و از آن پشتیبانی نخواهد کرد.
گیل تضعیف آرمان ملی فلسطین را زنگ خطری برای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی برشمرد و در ادامه هشدار داد این احتمال وجود دارد که تجربه قدس در میان سایر فلسطینیان نیز فراگیر شود که در این صورت گزینه جایگزین به جای راهکار دو دولتی به حل و فصل مسئله فلسطین از مسیر دولتی واحد خواهد انجامید. وی همچنین درباره پیامدهای خطرناک تضعیف تشکیلات خودگردان به ریاست ابومازن بر آینده رژیم اشغالگر هشدار داده است.
گیل در بخش پایانی مقاله خود با اشاره به تهدیدات ناشی از تثبیت شکاف دوقومیتی در داخل سرزمین اشغالی می افزاید: « بسیاری از اسرائیلی‌ها بر این باورند که تضعیف آرمان ملی فلسطینیان موهبتی مبارک است؛ اما تاریخ ثابت کرده است که در این برکت عقوبتی کشنده مستتر است و آن پایان اسرائیل به عنوان دولتی یهودی است».

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات